Imieniny: Ryszarda, Elizy i Justyny
14 Czerwiec 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Wielofunkcyjny Ośrodek Przemysłowo-Usługowy w Potęgowie

Teren położony w północno-zachodniej części województwa pomorskiego, przy drodze krajowej Szczecin-Koszalin-Gdańsk (odległość terenu od Słupska - 30 km, od Lęborka - 20 km, a od portu lotniczego w Gdańsku około 100 km i od portu morskiego - 80 km). Jest to idealne miejsce dla inwestorów zainteresowanych rozwijaniem swojej działalności.

Teren Wielofunkcyjnego Ośrodka Przemysłowo-Usługowego w Potęgowie w 2008r. otrzymał tytuł laureata III edycji prestiżowego konkursu „Grunt na medal” organizowanym przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) we współpracy z Marszałkami Województw oraz pod Patronatem Ministra Gospodarki i został najlepszym terenem inwestycyjnym województwa pomorskiego. Obszar ten znajduje się również pod patronatem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jest przez nią promowany.

Mając na uwadze duży potencjał tego terenu Gmina Potęgowo podpisała umowę z  Ministerstwem Gospodarki na dofinansowanie projektu pn: „Przygotowania dokumentacji technicznej dla Wielofunkcyjnego Ośrodka Przemysłowo - Usługowego w Potęgowie”. Projekt umożliwił sporządzenie dokumentacji technicznej niezbędnej do uzbrojenia prawie 45 ha terenu we wszelkie media (budowa ujęcia wody wraz z siecią wodociągową, budowa kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej, wykonanie inwestycji drogowych zaplanowanych wraz z oświetleniem). Gmina Potęgowo planuje uzbroić teren do 2020 roku.

Teren Wielofunkcyjnego Ośrodka Przemysłowo-Usługowego w Potęgowie jest jedną z  najatrakcyjniejszych ofert pod inwestycje o charakterze przemysłowo - usługowym na terenie województwa pomorskiego. Zaletą tego terenu jest m. in. jego położenie blisko aglomeracji Trójmiasta. W bezpośrednim sąsiedztwie terenu przebiega linia kolejowa Gdańsk-Szczecin i stacja PKP z bocznicą kolejową. Planowana jest także budowa drugiej bocznicy kolejowej wraz z placem manewrowo-postojowym, przeznaczonym wyłącznie pod potrzeby Ośrodka w Potęgowie.

NAJWIĘKSZE ATUTY Wielofunkcyjnego Ośrodka Przemysłowo-Usługowego w Potęgowie:

  • ulgi podatkowe na wniosek inwestora
  • doskonała lokalizacja
  • patronat Słupskiej SSE
  • wsparcie władz lokalnych
  • indywidualne traktowanie
  • wspaniałe tereny rolnicze
  • atrakcyjny dla firm rynek pracy

 

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Modernizacja oświetlenia w Gminie Potęgowo

II sesja Rady Gminy Potęgowo 21 maja 2024 r.

Odbiór końcowy remontu drogi w Karżnicy

Pierwsza sesja IX kadencji Rady Gminy Potęgowo

LXXV sesja Rady Gminy Potęgowo - ostatnia w tej kadencji

Budowa nowych ujęć wody w Łupawie i Runowie - podpisanie...