Imieniny: Klary, Romana i Edyty
09 Sierpień 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy rzece Łupawa wraz z oznakowaniem ścieżki edukacyjnej „MEGALITY"

 

                Realizacja operacji pt.: ,, Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy rzece Łupawa wraz z oznakowaniem ścieżki edukacyjnej "MEGALITY"
                           W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty następujący cel: zagospodarowanie jednej przestrzeni publicznej koło rzeki oraz oznakowanie Jednej ścieżki edukacyjnej "MEGALITY".
Wskaźnikiem realizacji celu operacji jest liczba wspartych projektów dotyczących infrastruktury towarzyszącej szlakom wodnym-1, liczba rozbudowanych, zmodernizowanych ścieżek edukacyjnych- 1, poprawa oceny atrakcyjności turystycznej obszaru RLGD PB- 1

                                                                                                                                                                                   

Gmina Potęgowo pozyskała środki unijne na zadanie pn: „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy rzece Łupawa wraz z oznakowaniem ścieżki edukacyjnej „MEGALITY”. Projekt został wybrany do dofinansowania przez Rybacką Lokalna Grupę Działania „Pojezierze Bytowskie”.

Zadanie będzie składało się z trzech części.

Pierwszy etap to zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy rzece Łupawa (koło remizy OSP). W ramach zadania zostanie zbudowana częściowo zadaszona scena letnią, niecka wraz z miejscem na ognisko, siłownia na świeżym powietrzu, mały plac zabaw i plac do gry w koszykówkę. Ponadto przy rzece będą zamontowane leżaki parkowe, stojaki rowerowe, ławostoły i kosze na śmieci.

Planowany do zagospodarowania teren jest miejscem, w którym kajakarze mają postoje w trakcie spływów kajakowych. Tak atrakcyjnie urządzony teren ma zachęcić turystów do odwiedzania Gminy Potęgowo. Ponadto miejsce to jest w centrum miejscowości Łupawy blisko szkoły i przedszkola w związku z tym będą z tego miejsca z pewnością korzystać mieszkańcy oraz dzieci i młodzież ze szkoły i przedszkola.

W kolejnej części wykonane zostanie oznakowanie ścieżki edukacyjnej, biegnącej wzdłuż rzeki Łupawy do skupiska grobowców megalitycznych. W ramach zadania zostaną umieszczone strzałki kierunkowe od miejsca zagospodarowania terenu przy rzece w Łupawie do skupiska grobowców megalitycznych oraz dwie tablice informacyjne Tablice będą informowały o atrakcjach turystycznych Gminy Potęgowo w tym przede wszystkim o megalitach.

Trzeci etap to organizacja imprezy związanej z otwarciem terenu rekreacyjnego oraz ścieżki edukacyjnej jak również promującej walory turystyczne Gminy oraz propagującej potrawy z ryb, które występują w rzece Łupawa,  w tym pokazy kulinarne – dania z ryb, wspólne przejście ścieżką  edukacyjną wraz z przewodnikiem na zwiedzanie magalitycznych grobowców, atrakcje dla dzieci w formie animacji.

Planowany termin realizacji to lata 2018/2019. Wartość zadania wyniesie 246.124,95 zł w tym kwota dofinansowania w ramach Programu "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020 to 209.206,00 zł

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Pożegnanie Sekretarza Gminy Potęgowo

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Integracja grupy wsparcia opiekunów osób z...

Festyn rybny w Gminie Potęgowo 2022

Już wkrótce nowy ciągnik dla Zakładu usług Publicznych w...