Imieniny: Klary, Romana i Edyty
09 Sierpień 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Godność. Wolność. Niepodległość

Gmina Potęgowo otrzymała kolejne dofinansowanie, tym razem związane z realizacją zadania obejmującego przygotowanie i przeprowadzenie działań związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wniosek przygotowany przez Szkołę Podstawową w Łupawie w ramach konkursu „Godność. Wolność. Niepodległość” został oceniony na maksymalną ilość punktów i otrzymał środki z Ministerstwa Edukacji Narodowej na realizację zadań w zakresie edukacji patriotycznej dzieci i młodzieży w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Warto wspomnieć, iż konkurencja była bardzo duża (do konkursu zgłoszono ok. 2 500 wniosków), dofinansowanie otrzymało 257 wniosków, w tym tylko dziewięć gmin z województwa pomorskiego, a jako jedyna w powiecie słupskim Gmina Potęgowo.

 Za otrzymane dofinansowanie w ramach konkursu „Godność. Wolność. Niepodległość” zostaną zrealizowane następujące zadania:

  1. Wystawa pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łupawie.
  2. Wycieczka pod nazwą  „Ważne miejsca w regionie, które młody Polak znać powinien”- wyjazd 45 uczniów i 4 opiekunów z Szkoły Podstawowej w Łupawie do Muzeum Stutthof, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wraz z wizytą na Westerplatte.
  3. Wycieczka „Stolica piękna, wreszcie poznana”-  wyjazd 45 uczniów i 4 opiekunów do Warszawy, zwiedzanie Belwederu i Muzeum Powstania Warszawskiego, przejazd na  Plac Piłsudskiego.
  4. Wieczornica w GOK- inscenizacje dla społeczności lokalnej i gmin ościennych przygotowane przez szkoły z terenu gminy.
  5. „100 rowerów na 100-lecie odzyskania niepodległości”-  organizacja pikniku rowerowego dla uczniów i społeczności lokalnej.
  6. Przygotowanie przez uczniów filmu krótkometrażowego, dotyczącego wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
  7. Konkurs piosenki patriotycznej dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
  8. Gra terenowa „Śladami Niepodległej” dla rodziców i dzieci.
  9. Gminny konkurs plastyczno- recytatorski „Historia Niepodległej Słowem Malowania.

Projekt „Godność. Wolność. Niepodległość” zakłada wsparcie finansowe szkół i placówek w podejmowaniu przedsięwzięć w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Środki z programu mogą być również przeznaczane na działania służące rozwijaniu szacunku do tradycji i dorobku narodowego, a także kształtowaniu poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią i wartościami.

Całkowity koszt na realizację zadań wynosi łącznie 12.496,01 zł, z czego Gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 9.996,80 zł, natomiast wkład własny to 2.499,21 zł.

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Pożegnanie Sekretarza Gminy Potęgowo

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Integracja grupy wsparcia opiekunów osób z...

Festyn rybny w Gminie Potęgowo 2022

Już wkrótce nowy ciągnik dla Zakładu usług Publicznych w...