Imieniny: Miłosza, Pawła i Tatiany
25 Styczeń 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Budowa targowiska „Mój Rynek” wraz z Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu poprawę konkurencyjności producentów rolnych na terenie Gminy Potęgowo  poprzez budowę targowiska „Mój Rynek”  
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Podstawowe  usługi  i  odnowa  wsi  na  obszarach  wiejskich

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: Budowa Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy, które stanowić będzie integralną część targowiska. Targowisko o powierzchni powyżej 70 m2  zostanie podzielone na strefę produktów rolno- spożywczych oraz pozostałych.

W ramach projektu pn. „Budowa targowiska „Mój Rynek” wraz z Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy” dofinansowanego z Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 powstało Centrum Promocji Produktu Lokalnego, które stanowić będzie integralną część  targowiska. Targowisko o powierzchni powyżej 70 m2  zostało podzielone na strefę produktów rolno- spożywczych oraz pozostałych. Znajdzie się na nim kilkanaście stanowisk do sprzedaży, w tym także produktów wytworzonych w systemie rolnictwa ekologicznego. Podstawowym celem Centrum Promocji Produktu Lokalnego w miejscowości Karznica jest przede wszystkim promocja lokalnych produktów wytworzonych przez miejscowych przedsiębiorców, Koła Gospodyń Wiejskich i inne zainteresowane osoby z terenu Gminy Potęgowo, a także dbanie o odpowiedni wizerunek produktów lokalnych i ich producentów. Zadaniem Centrum Promocji Produktu Lokalnego jest wsparcie i koordynacja działań podmiotów zajmujących się wytwarzaniem i dystrybucją produktów lokalnych w zakresie ich promocji. Nowo wybudowany obiekt  wyposażony w meble i niezbędny sprzęt multimedialny przyczyni się do poprawy komfortu i jakości życia mieszkańców gminy Potęgowo. Centrum Promocji Produktu Lokalnego będzie wspierać lokalnych wytwórców poprzez organizację  szkoleń, spotkań i wystaw tematycznych.Zagospodarowanie centralnego miejsca wsi w atrakcyjny sposób z pewnością przyczyni się do rozwoju miejscowości, zwiększając przedsiębiorczość mieszkańców w wykorzystaniu lokalnych zasobów i ułatwi im aktywne uczestniczenie w życiu społecznym. Mamy nadzieję, że Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karznicy zachęci do odwiedzin gminy Potęgowo osoby z zewnątrz, zainteresowane ekologicznymi i lokalnymi produktami.Gmina pozyskała na realizację projektu dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszenie  i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”. Wartość dofinansowania to 63,63% kosztów kwalifikowalnych tj. 489 560,00 zł.

 

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Zakup specjalistycznego sprzętu dla OSP Potęgowo FLOREK 2021

Modernizacja boisk w Skórowie i Grąbkowie

Potęga Przedszkolaka - trwa realizacja projektu

Gmina ma uchwalony budżet na rok 2022 – relacja z XL sesji...

Sensacyjne odkrycie - zabytki archeologiczne doliny Łupawy...