Imieniny: Łucji, Witolda i Doroty
25 Czerwiec 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Prace związane z budową sieci światłowodowej

23.05.2024

Informujemy, że na terenie gminy rozpoczęły się prace związane z budową sieci światłowodowej. 

Inwestycja realizowana jest przez Orange Polska S.A. w ramach Narodowego Planu Szerokopasmowego finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy. Celem Narodowego Planu Szerokopasmowego jest m.in. zapewnienie ultraszybkiego dostępu do Internetu wszystkim gospodarstwom domowym w kraju. W ramach projektu zostanie wykonanych co najmniej 665 nowych przyłączy światłowodowych na terenie naszej gminy. Punkty adresowe wybrane zostały przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na podstawie zgłoszeń dokonanych przez właścicieli nieruchomości.

Infrastruktura światłowodowa oparta na kablach światłowodowych doprowadzana będzie do granicy działki dla budynków jednorodzinnych i do części wspólnych dla budynków wielorodzinnych. Wybudowana sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów, zainteresowanych świadczeniem usług na terenie gminy. Wykonawcą odpowiedzialnym za działania związane z projektowaniem i budową sieci światłowodowej na obszarze gminy jest firma UP-Telecom Sp. z o.o.

Obecnie trwają prace w Potęgowie w obrębie ul. Darżyńskiej, ul. Ogrodowej , ul. Głowackiego i ul. Racławickiej.  Następnie inwestycja będzie realizowana na kolejnych ulicach Potęgowa oraz innych miejscowościach na terenie całej gminy. Inwestycja będzie realizowana etapowo, a planowany termin jej zakończenia to 30.06.2026r.

W związku z tym prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzanych czasowych organizacji ruchu oraz ewentualnych objazdów.

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Uroczysta III sesja Rady Gminy - absolutorium dla wójta

Modernizacja oświetlenia w Gminie Potęgowo

II sesja Rady Gminy Potęgowo 21 maja 2024 r.

Odbiór końcowy remontu drogi w Karżnicy

Pierwsza sesja IX kadencji Rady Gminy Potęgowo

LXXV sesja Rady Gminy Potęgowo - ostatnia w tej kadencji