Name-day: Aureli, Kamila and Franciszka
25 September 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Uroczyście wmurowali kamień węgielny pod świetlicę w Głuszynie

23.06.2022

Przy udziale licznie przybyłych mieszkańców, w czwartek 23 czerwca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę świetlicy w Głuszynie. Od kilku tygodni w górę pną się mury inwestycji długo wyczekiwanej przez lokalną społeczność.

- Bardzo się cieszę z tej inwestycji, która jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania naszych mieszkańców. Zdecydowaliśmy się wybudować nową świetlicę i teraz widać, że była to dobra decyzja. Dzięki dofinansowaniu oraz wsparciu Rady Gminy Potęgowo powstaje piękne miejsce spotkań i wspólnego spędzania czasu dla mieszkańców  – mówił podczas uroczystości wójt Dawid Litwin.

Podpisywany podczas ceremonii akt erekcyjny sygnowali mieszkańcy miejscowości oraz Dawid Litwin - Wójt Gminy Potęgowo oraz Waldemar Zientarski - Przewodniczący Rady Gminy Potęgowo, Marcin Kowalczyk - członek Zarządu Powiatu Słupskiego, radni, przybyli goście, pracownicy Urzędu Gminy Potęgowo, a także Wykonawca Edmund Skierka i inspektor Nadzoru Jakub Tyszka. Uroczystość zaszczycili również swoją obecnością goście z Gminy Zagrodno z województwa dolnośląskiego na czele z panią Wójt Karoliną Bardowską. Uroczystego poświęcenia dokonał ks. kanonik Waldemar Pielecki, proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skórowie.

Ceremonia była okazją do podziękowania osobom bezpośrednio zaangażowanym w planowanie, przygotowanie i realizację inwestycji. Na realizację zadania Gmina pozyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolne w kwocie 476.000,00 zł.

Zaprojektowany został budynek świetlicy wraz z podcieniem, obiekt parterowy niepodpiwniczony, na części obiektu będzie znajdował się strych. Obiekt ma być przykryty dachem dwuspadowym z dachówki ceramicznej. Budynek dostosowany jest do osób niepełnosprawnych. Zainstalowany zostanie również monitoring. Budynek będzie ogrzewany pompą ciepła. Wykonany zostanie dojazd do planowanego budynku poprzez istniejący wjazd  z kostki brukowej betonowej. Projektowane są przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne

Umowa z Wykonawcą robót – Firma Budowlana SKIERKA – została podpisana 6 kwietnia 2022 r. Termin wykonania robót zaplanowano do 5 stycznia 2023 r., wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Koszt robót wyniesie 897.681,68 zł. Koszt nadzoru inwestorskiego (zespół pod kierownictwem Jakuba Tyszki) – 27.675,00 zł. Dokumentacja projektowa została wykonana w roku 2019 przez biuro pana Jędrzeja Myszka DeCaDa, koszt 9.471,00 zł.

K. Kozioł

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie