Name-day: Kamila, Karoliny and Roberta
18 July 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Przebudowa i rozbudowa Szkoły w Skórowie

10.07.2024

W dniu 9 lipca 2024 r. została zawarta umowa na wykonanie zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa z rozbudową Szkoły Podstawowej w Skórowie”.

Umowę podpisała Zastępca Wójta Gminy Potęgowo Anna Boniecka wraz z panią Skarbnik Dorotą Majchrzak.

 Budynek Szkoły jest budynkiem o dwóch kondygnacjach nadziemnych oraz z  poddaszem użytkowym, jest całkowicie podpiwniczony. Wybudowany został na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Celem niniejszej inwestycji jest rozbudowa istniejącego budynku Szkoły Podstawowej w Skórowie w części parterowej o dodatkowe pomieszczenia związane z funkcją przedszkolną (powierzchnia rozbudowy 218,9 m2), a także gruntowna przebudowa obiektu dla poprawienia jego funkcjonalności a także dostosowania go do przepisów ppoż. i związanych z dostępnością. Wykonana zostanie termomodernizacja budynku wraz z wymianą źródła ciepła na pompę ciepła, z wymianą całej instalacji grzewczej oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Zostanie też wymieniona  instalacja elektryczna. Poddasze zostanie nadbudowane i wygospodaruje się na nim dodatkowe pomieszczenia. Rozbudowaniu ulegnie instalacja fotowoltaiczna. Zadanie obejmuje też zagospodarowanie terenu i montaż monitoringu.

Realizacja zadania odbędzie się w systemie „j i wybuduj, co oznacza, iż w pierwszym etapie będzie tworzona dokumentacja projektowa i uzyskane zostanie pozwolenie na budowę.

Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm: MZB Maciej Zaręba z Nowej Wsi Lęborskiej oraz Zakład Budowlany Dzida i Zaręba Sp.j. z Lęborka. Termin wykonania zaplanowany jest do 8 września 2025 r. wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Koszt projektu i robót budowlanych wynosi 7.159.584,00 zł.

W tym samym dniu została zawarta też umowa na pełnienie nadzoru inwestorskiego, który będzie sprawowany przez zespół inspektorów na czele z Przemysławem Posmykiewiczem z Kobylnicy, koszt usługi wynosi 67.527,00 zł.

Na realizację zadania Zamawiający ma przyznane dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 6 mln zł.

 K. Kozioł

    

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Modernizacja ulicy Darżyńskiej w Potęgowie

Przebudowa i rozbudowa Szkoły w Skórowie

Zagospodarowanie terenu przy SP w Łupawie oraz leśnej...

Edukacja ekologiczna na terenie Gminy Potęgowo – edycja 2023

Uroczysta III sesja Rady Gminy - absolutorium dla wójta

Modernizacja oświetlenia w Gminie Potęgowo