Name-day: Kamila, Karoliny and Roberta
18 July 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Obowiązki właścicieli psów

11.03.2024

 Drogi właścicielu pamiętaj o obowiązkach, związanych z posiadaniem czworonoga:

  • Opiekuj się swoim czworonogiem (Zapewnij zwierzęciu odpowiednie warunki, stały dostęp do świeżej wody, odpowiedniej karmy oraz pomieszczenia, które ochroni go przed warunkami atmosferycznymi)
  • Nadzoruj zachowanie psa (Zapewnij stały i skuteczny dozór nad zwierzęciem. Zachowaj odpowiednie środki ostrożności, a w szczególności zabezpiecz posesję przed wydostaniem się psa poza ogrodzenie)
  • W czasie spaceru trzymaj psa na smyczy (Pies musi być wyprowadzany na smyczy, a psy rasy agresywnej muszą mieć dodatkowo założony kaganiec. Nie pozwól, by Twój pies bez opieki biegał po okolicy. Ponosisz całkowitą odpowiedzialność za wyrządzone przez niego szkody.)
  • Pamiętaj o obowiązku szczepień swojego czworonoga (Szczepienie na wściekliznę powinno nastąpić najdalej 30 dni od ukończenia przez psa 3 m-ca życia i musi być obowiązkowo powtarzane co roku)
  • Sprzątaj po swoim  psie ( Wszelkie zanieczyszczenia spowodowane przez zwierzęta  na terenach użyteczności publicznej powinny być niezwłocznie usunięte przez właściciela)
  • Ucisz szczekanie w nocy (Uporczywe szczekanie nocą może skutkować karą nałożoną przez Policję zgodnie z kodeksem wykroczeń za zakłócanie ciszy nocnej)
  • Nie znęcaj się nad zwierzakiem ( Humanitarnie traktuj zwierzęta. Nie wolno zwierząt bić, utrzymywać na uwięzi krótszej niż 3 metry, dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Porzucanie zwierzaków to też forma znęcania się nad nimi).

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Modernizacja ulicy Darżyńskiej w Potęgowie

Przebudowa i rozbudowa Szkoły w Skórowie

Zagospodarowanie terenu przy SP w Łupawie oraz leśnej...

Edukacja ekologiczna na terenie Gminy Potęgowo – edycja 2023

Uroczysta III sesja Rady Gminy - absolutorium dla wójta

Modernizacja oświetlenia w Gminie Potęgowo