Name-day: Pauliny, Sabiny and Tomasza
22 June 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Bezpłatne badania w mobilnym DERMOBUSIE

16.05.2023
Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy na bezpłatne badania w mobilnym DERMOBUSIE, który stanie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie dnia 22.05.2023 w godzinach 9-15.
 
Każdy pacjent będzie miał możliwość wykonać badania wszystkich znamion na swojej skórze. Badanie będzie wykonane wideodermatoskopem. (obowiązuje limit badań – 60 osób)
 
Ponadto w ramach akcji profilaktycznej w sali Gminnego Ośrodka Kultury skorzystać będzie można ze stoisk informacyjnych:
 
SALUS: pomiar poziomu cukru, pomiar ciśnienia, udzielanie informacji nt. profilaktyki zdrowia
 
Narodowy Fundusz Zdrowia: udzielanie informacji miedzy innymi na temat: ogólne zasady, dot. prawa do świadczeń zdrowotnych, Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego; informacja ogólna oraz wydawanie kart EKUZ, ubezpieczenia UE, zaopatrzenia w wyroby medyczne na zlecenie, lecznictwa uzdrowiskowego, profilu zaufanego, Internetowego Konta Pacjenta, zachęcać będą do wzięcia udziału w programie „Profilaktyka 40 Plus", zachęcać będą do udziału w dostępnych programach profilaktycznych.
 
Polskie Stowarzyszenie Stomijne stoisko przy którym będzie można pobrać: czasopisma, poradniki, ulotki o stomi, próbki sprzętu stomijnego różnych firm.
 
Na miejscu będą wolontariusze stomijni, którzy będą służyć pomocą i cennymi radami na temat: odżywiania, prawidłowej higieny i pielęgnacji stomi jak również pomogą dobrać odpowiedni sprzęt i kosmetyki .
 
Stowarzyszenie AMAZONKI- przy którym Panie dowiedzą się jak samodzielnie badać piersi, ale nie tylko! Amazonki będą zachęcały do badań profilaktycznych i diagnostycznych, a na fantomie nauczą samobadania piersi.
 

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Uroczysta III sesja Rady Gminy - absolutorium dla wójta

Modernizacja oświetlenia w Gminie Potęgowo

II sesja Rady Gminy Potęgowo 21 maja 2024 r.

Odbiór końcowy remontu drogi w Karżnicy

Pierwsza sesja IX kadencji Rady Gminy Potęgowo

LXXV sesja Rady Gminy Potęgowo - ostatnia w tej kadencji