Name-day: Klary, Romana and Edyty
09 August 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

„Festyn rybny w Gminie Potęgowo” już za nami!

18.07.2022

W ubiegłą sobotę, tj. 16.07.2022  przy Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy odbył się „Festyn rybny w Gminie Potęgowo”, który został zrealizowany w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym ‘Rybactwo i Morze”.

Celem projektu była organizacja festynu, który przyczyni się do promocji i kultury obszaru RLGD „Pojezierze Bytowskie” oraz wzmocnienia znaczenia sektora rybnego poprzez propagowanie działań zmierzających do zwiększenia spożycia ryb. Mieszkańcy gmin należących do RLGD „Pojezierze Bytowskie” mogli poznać swoją kulturę i tradycję, wziąć udział w konkursach, wzajemnie zapoznać i zintegrować oraz wymienić doświadczenia.

Pomimo niesprzyjającej aury, festyn cieszył się sporą frekwencją. W ramach organizacji festynu został przeprowadzony konkurs kulinarny pt: „Oryginalna sałatka rybna”. Zgłosiło się aż ośmioro uczestników, komisja konkursowa  miała zatem  trudne zadanie. Udało się wytypować laureatów. I miejsce zajął Pan Tomasz Kubicki, II miejsce – Pani Małgorzata Gapys, natomiast III – Pani Katarzyna Stasiuk. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, tj.: blender, opiekacz oraz czajnik elektryczny, dla pozostałych uczestników konkursu zostały przygotowane pamiątkowe upominki.
Podczas festynu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „ Rybka z naszych rzek i jezior” skierowany do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych, tj.: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Wszystkie zgłoszone prace były przygotowane z największą starannością , i choć nie wszystkie spełniały wymogi regulaminu (wiek uczestników), to każde dziecko otrzymało symboliczny upominek oraz dyplom za udział. Nagrody rzeczowe w konkursie plastyczny, w kategorii klas I-III otrzymali: I miejsce Zofia Graczyk  z klasy I, II miejsce Zofia Kubicka z klasy II i III miejsce Krzysztof Puchacz z klasy I. Laureaci grupy wiekowej I-III otrzymali zestawy klocków LEGO. W kategorii wiekowej IV-VI  I miejsce zajęła Anna Puchacz z klsy IV, II miejsce – Julia Marchewka z klasy IV i III miejsce Olga Puton z klasy VI . Laureaci konkursu plastycznego w grupie wiekowej IV-VI otrzymali następujące nagrody rzeczowe: hulajnoga, deskorolka oraz Smartband.

Jednym z punktów programu festynu był pokaz kulinarny wraz z warsztatami, przeprowadzony przez zawodową kucharz, Panią Annę Wtkowską, w których ochotnicy mogli brać czynny udział. Pani Anna instruowała uczestników i wraz z nimi przygotowało smaczne sushi, którym później częstowano przybyłych gości.

Niewątpliwą atrakcją imprezy były warsztaty z zakresu dziedzictwa rybołówstwa, akwakultury i morskiego dziedzictwa kulturowego dla uczestników imprezy w tym m.in. zaplatanie sieci, inscenizacja legend morskich oraz animacje ruchowe dla dzieci przy muzyce związane z powyższą tematyką.

Pomimo nieustannie padającego deszczu mieliśmy przyjemność posłuchać występów wspaniałego zespołu „Damniczanki” z Damnicy oraz KGW „POLANKI”. Mogliśmy również podziwiać oraz nabyć wyroby okolicznych rzemieślników, posmakować wybornych dań przygotowanych do degustacji przez Panią Annę Witkowską czy też uczestniczyć wraz z pociechami w przygotowanych przez „Pompalinę” animacjach dla dzieci.

Wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem miłej, ciepłej, wręcz rodzinnej atmosfery jaką udało się stworzyć oraz wystawców z produktami lokalnymi którzy skorzystali z naszego zaproszenia. Wierzymy, że kolejne tego typu przedsięwzięcia spotkają się z równie żywym zainteresowaniem zarówno wystawców jak również uczestników.

Serdeczne podziękowania dla: pracowników Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie, Kierownikowi CPPL w Karżnicy, KGW Polanki z Karżnicy, wystawcom, zespołom artystycznym, Pani Ani Witkowskiej za zorganizowanie strony kulinarnej. Firmie Pompalina za profesjonalne przeprowadzenie animacji i warsztatów dla dzieci i wszystkim uczestnikom naszej imprezy.

Dziękujemy i zapraszamy do Karżnicy na kolejne wydarzenia tego typu.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Pożegnanie Sekretarza Gminy Potęgowo

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Integracja grupy wsparcia opiekunów osób z...

Festyn rybny w Gminie Potęgowo 2022

Już wkrótce nowy ciągnik dla Zakładu usług Publicznych w...