Name-day: Izy, Dominika and Rajmunda
08 August 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Uroczyście wmurowali kamień węgielny pod świetlicę w Głuszynie

23.06.2022

Przy udziale licznie przybyłych mieszkańców, w czwartek 23 czerwca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę świetlicy w Głuszynie. Od kilku tygodni w górę pną się mury inwestycji długo wyczekiwanej przez lokalną społeczność.

- Bardzo się cieszę z tej inwestycji, która jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania naszych mieszkańców. Zdecydowaliśmy się wybudować nową świetlicę i teraz widać, że była to dobra decyzja. Dzięki dofinansowaniu oraz wsparciu Rady Gminy Potęgowo powstaje piękne miejsce spotkań i wspólnego spędzania czasu dla mieszkańców  – mówił podczas uroczystości wójt Dawid Litwin.

Podpisywany podczas ceremonii akt erekcyjny sygnowali mieszkańcy miejscowości oraz Dawid Litwin - Wójt Gminy Potęgowo oraz Waldemar Zientarski - Przewodniczący Rady Gminy Potęgowo, Marcin Kowalczyk - członek Zarządu Powiatu Słupskiego, radni, przybyli goście, pracownicy Urzędu Gminy Potęgowo, a także Wykonawca Edmund Skierka i inspektor Nadzoru Jakub Tyszka. Uroczystość zaszczycili również swoją obecnością goście z Gminy Zagrodno z województwa dolnośląskiego na czele z panią Wójt Karoliną Bardowską. Uroczystego poświęcenia dokonał ks. kanonik Waldemar Pielecki, proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skórowie.

Ceremonia była okazją do podziękowania osobom bezpośrednio zaangażowanym w planowanie, przygotowanie i realizację inwestycji. Na realizację zadania Gmina pozyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolne w kwocie 476.000,00 zł.

Zaprojektowany został budynek świetlicy wraz z podcieniem, obiekt parterowy niepodpiwniczony, na części obiektu będzie znajdował się strych. Obiekt ma być przykryty dachem dwuspadowym z dachówki ceramicznej. Budynek dostosowany jest do osób niepełnosprawnych. Zainstalowany zostanie również monitoring. Budynek będzie ogrzewany pompą ciepła. Wykonany zostanie dojazd do planowanego budynku poprzez istniejący wjazd  z kostki brukowej betonowej. Projektowane są przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne

Umowa z Wykonawcą robót – Firma Budowlana SKIERKA – została podpisana 6 kwietnia 2022 r. Termin wykonania robót zaplanowano do 5 stycznia 2023 r., wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Koszt robót wyniesie 897.681,68 zł. Koszt nadzoru inwestorskiego (zespół pod kierownictwem Jakuba Tyszki) – 27.675,00 zł. Dokumentacja projektowa została wykonana w roku 2019 przez biuro pana Jędrzeja Myszka DeCaDa, koszt 9.471,00 zł.

K. Kozioł

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Pożegnanie Sekretarza Gminy Potęgowo

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Integracja grupy wsparcia opiekunów osób z...

Festyn rybny w Gminie Potęgowo 2022

Już wkrótce nowy ciągnik dla Zakładu usług Publicznych w...