Name-day: Klary, Romana and Edyty
09 August 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Złóż deklarację o sposobie ogrzewania

10.06.2022

Informujemy, że do dnia 30 czerwca 2022 r., każdy właściciel lub zarządca budynku jest zobowiązany złożyć deklarację o źródłach ciepła i źródłach spalania paliw  do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

CEEB to ogólnopolska baza informacji o źródłach ogrzewania budynków i źródłach spalania paliw. System prowadzony jest przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) i jest niezależny od inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła prowadzonej przez Gminę Potęgowo w pierwszej połowie 2021 roku.

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła wykonana na terenie Gminy Potęgowo w pierwszej połowie ubiegłego roku, podyktowana była koniecznością wypełnienia obowiązku nałożonego na Wójta Gminy w Programie Ochrony Powietrza*. Niestety, na chwilę obecną, twórcy bazy CEEB nie przewidzieli możliwości wykorzystania danych pozyskanych podczas gminnej inwentaryzacji. W związku z powyższym, mimo iż w pierwszej połowie 2021 roku złożyli Państwo oświadczenia dotyczące źródła ogrzewania Waszych nieruchomości, nie zwalnia to Państwa z obowiązku złożenia deklaracji do CEEB!

Aktualnie na dzień 9 czerwca 2022 roku z terenu Gminy Potęgowo zostało złożonych 45% deklaracji przewidzianych do złożenia do CEEB.

Szczegółowe informacje dotyczące składania deklaracji zawarte są na stronie internetowej: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow .

Drogi mieszkańcu jeśli złożyłeś deklarację CEEB w wersji papierowej, nie posiadasz profilu zaufanego lub innego sposobu potwierdzenia swojej tożsamości w Internecie, a chcesz sprawdzić status swojej deklaracji w systemie, wprowadzono nową e-usługę „Sprawdź swoją deklarację”. Dostęp do usługi jest możliwy bezpośrednio po wejściu na stronę https://ceeb.gov.pl, gdzie należy wybrać przycisk „Sprawdź swoją deklarację”.

Zamiast dzwonić czy chodzić do urzędu gminy – skorzystaj z  nowej e-usługi!

 

 

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Pożegnanie Sekretarza Gminy Potęgowo

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Wkrótce rozbudowa sieci wodociągowej "Za torami"...

Integracja grupy wsparcia opiekunów osób z...

Festyn rybny w Gminie Potęgowo 2022

Już wkrótce nowy ciągnik dla Zakładu usług Publicznych w...