Name-day: Ingi, Darii and Katarzyny
25 October 2021

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Koncepcja smart village zagości w gminie Potęgowo

05.10.2021

Z inicjatywy wójta Dawida Litwina odbyło się spotkanie z doktorantkami Uniwersytetu Gdańskiego - mgr Sandrą Żukowską oraz mgr Beatą Chmiel. W rozmowach uczestniczyła także zastępca wójta Anna Boniecka.

Przedmiotem spotkania było zawiązanie współpracy naukowo-badawczej na linii władze lokalne -przedstawiciele nauki. Przedstawiciele władz gminnych zadeklarowali wolę współpracy z przestrzenią naukowo-badawczą celem budowania spójnej wizji rozwoju społeczno-gospodarczego i przestrzennego gminy.

Współpraca dotyczyć będzie m.in. wsparcia przedstawicieli gminy przy podejmowaniu działań strategicznych, a także praktycznego wykorzystania wniosków projektu naukowego opracowanego przez mgr Żukowską i mgr Chmiel w działaniach rozwojowych gminy, w szczególności z uwzględnieniem koncepcji smart village.

W czerwcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie "Moja SMART wieś. IDEA i FAKT", organizowanym przez Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN. Nagrodę w części IDEA otrzymały właśnie zaproszone do Urzędy Gminy Potęgowo doktorantki, za projekt pt. „Smart mobilność – odpowiedź na wyzwania współczesnej wsi na przykładzie Głuszyna”, wybrany przez kapitułę konkursu spośród kilkudziesięciu innych projektów nadesłanych z całego kraju.

Koncepcja smart village, której popularność rośnie od kilku lat, bazuje na połączeniu nowoczesnych narzędzi i technologii dla polepszenia jakości życia oraz podniesienia standardu usług publicznych dla obywateli przy lepszym wykorzystaniu zasobów oraz mniejszym wpływie na środowisko. Oparta jest na potrzebach i potencjale danego obszaru. Aktywizuje społeczność, która na swoim terenie współpracuje i decyduje o kierunkach rozwoju.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie