Name-day: Wiktora, Ingi and Ignacego
28 May 2024

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Wakacyjne remonty w szkołach gminy Potęgowo

25.08.2020

Okres wakacyjny wykorzystano w placówkach oświatowych Gminy Potęgowo do przeprowadzeni niezbędnych prac naprawczych i remontowych w infrastrukturze szkolnej.

W Szkole Podstawowej w Łupawie w okresie wakacyjnym wyremontowano klasę dydaktyczną (uzupełnienie gładzi, malowanie klasy). Trwa obecnie modernizacja pracowni informatycznej (dostosowanie do zwiększonej ilości stanowisk komputerowych) oraz instalowanie poręczy przy wyjściu ewakuacyjnym szkoły. W ramach projektu Akademia Przedszkolaka trwają duże prace modernizacyjne budynku, w którym odbywają się zajęcia oddziałów przedszkolnych.

W Szkole Podstawowej w Skórowie przeprowadzono kompleksowy remont dwóch sal dydaktycznych. Pomalowano również hol górny szkoły.

W Szkole Podstawowej w Potęgowie zaplanowano remont 2 sal lekcyjnych z wymianą szaf na nowe, sali korekcyjnej i sali siłowni, naprawę uszkodzeń po ulewie czerwcowej, czyli remont świetlicy i szatni oraz naprawę uszkodzeń po pęknięciu wężyka przy umywalce w pomieszczeniach kuchennych, malowanie masztów flagowych, naprawa schodów do byłej kotłowni oraz schodów przy wyjściu z hali sportowej, montaż mat gumowych przy urządzeniach dla dzieci na placu zabaw oraz montaż szafek w szatni szkolnej (maty gumowe oraz szafki do szatni są w trakcie zamawiania, środki pochodzą z funduszów sołeckich).

Obecnie wykonano już remont dwóch sal lekcyjnych (pracownia historyczna i pracownia biologiczno-chemiczna), wykonano również remont pomieszczeń świetlicy i szatni, mimo ponownego zalania  tych pomieszczeń podczas ulewy 9 sierpnia br. Aby ograniczyć zalewanie pomieszczeń szatni i świetlicy, odłączono część rur spustowych z rynien w tej części budynku od instalacji burzowej. Woda z tych rur wylewa się w chwili obecnej na trawnik. Złożono zakupione do klas lekcyjnych szafki.

Pozostałe prace  są w trakcie realizacji. Prace remontowe przesunęły się, ze względu na remont pomieszczeń świetlicy i szatni, które trzeba było osuszać po kolejnej ulewie oraz prace remontowo-konserwacyjne które miały na celu zabezpieczenie szkoły przed obfitymi opadami deszczu.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

II sesja Rady Gminy Potęgowo 21 maja 2024 r.

Odbiór końcowy remontu drogi w Karżnicy

Pierwsza sesja IX kadencji Rady Gminy Potęgowo

LXXV sesja Rady Gminy Potęgowo - ostatnia w tej kadencji

Budowa nowych ujęć wody w Łupawie i Runowie - podpisanie...

Zagospodarowanie terenu przy Szkole w Łupawie oraz leśnej...