Imieniny: Małgorzaty, Marty i Wiktora
22 luty 2019

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Wielofunkcyjny Ośrodek Przemysłowo-Usługowy w Potęgowie

Teren położony w północno-zachodniej części województwa pomorskiego, przy drodze krajowej Szczecin-Koszalin-Gdańsk (odległość terenu od Słupska - 30 km, od Lęborka - 20 km, a od portu lotniczego w Gdańsku około 100 km i od portu morskiego - 80 km). Jest to idealne miejsce dla inwestorów zainteresowanych rozwijaniem swojej działalności.

Teren Wielofunkcyjnego Ośrodka Przemysłowo-Usługowego w Potęgowie w 2008r. otrzymał tytuł laureata III edycji prestiżowego konkursu „Grunt na medal” organizowanym przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) we współpracy z Marszałkami Województw oraz pod Patronatem Ministra Gospodarki i został najlepszym terenem inwestycyjnym województwa pomorskiego. Obszar ten znajduje się również pod patronatem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jest przez nią promowany.

Mając na uwadze duży potencjał tego terenu Gmina Potęgowo podpisała umowę z  Ministerstwem Gospodarki na dofinansowanie projektu pn: „Przygotowania dokumentacji technicznej dla Wielofunkcyjnego Ośrodka Przemysłowo - Usługowego w Potęgowie”. Projekt umożliwił sporządzenie dokumentacji technicznej niezbędnej do uzbrojenia prawie 45 ha terenu we wszelkie media (budowa ujęcia wody wraz z siecią wodociągową, budowa kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej, wykonanie inwestycji drogowych zaplanowanych wraz z oświetleniem). Gmina Potęgowo planuje uzbroić teren do 2020 roku.

Teren Wielofunkcyjnego Ośrodka Przemysłowo-Usługowego w Potęgowie jest jedną z  najatrakcyjniejszych ofert pod inwestycje o charakterze przemysłowo - usługowym na terenie województwa pomorskiego. Zaletą tego terenu jest m. in. jego położenie blisko aglomeracji Trójmiasta. W bezpośrednim sąsiedztwie terenu przebiega linia kolejowa Gdańsk-Szczecin i stacja PKP z bocznicą kolejową. Planowana jest także budowa drugiej bocznicy kolejowej wraz z placem manewrowo-postojowym, przeznaczonym wyłącznie pod potrzeby Ośrodka w Potęgowie.

NAJWIĘKSZE ATUTY Wielofunkcyjnego Ośrodka Przemysłowo-Usługowego w Potęgowie:

  • ulgi podatkowe na wniosek inwestora
  • doskonała lokalizacja
  • patronat Słupskiej SSE
  • wsparcie władz lokalnych
  • indywidualne traktowanie
  • wspaniałe tereny rolnicze
  • atrakcyjny dla firm rynek pracy

 

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Events of the day 23 luty 2019 (sobota)
Events of the day 24 luty 2019 (niedziela)
25
26
Events of the day 27 luty 2019 (środa)
28

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie

Ba karnawałowy Środowiskowych Domów Samopomcy z powiatu...

Utrzymanie czystości i porządku w Gminie

Noworoczne spotkanie choinkowe w Żochowie

Podsumowanie kadencji sołeckiej 2015 - 2018

Informacje i wsparcie dotyczące programu Czyste Powietrze