Imieniny: Pawła, Piotra i Beaty
29 Czerwiec 2017

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Strażacka eko- majówka w Potęgowie

05.05.2017

"Strażacka eko- majówka", organizowana przy Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie, w tym roku odbyła się 29 kwietnia 2017r. Organizatorami tegorocznej imprezy, pod hasłem "Środowisko ponad wszystko" byli Wójt Gminy Potęgowo, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie oraz Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Potęgowo.

Mimo wietrznej pogody festyn rozpoczął się od występów artystycznych. Ambitne, pełne ekologicznych przekazów występy, przygotowały dzieci i młodzież ze Zespołu Szkół w Łupawie pod kierunkiem Pani Zofii Batyckiej-Tetlak oraz Zuzanny Malek. Kolejnie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skórowie, których opiekunem była Pani Izabela Zielińska. Zaraz za nimi wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Potęgowie, których opiekunami byli Pani Joanna Leśniak i Pan Daniel Spoczyński. Po tematycznych przestawieniach, przyszła pora na tematyczne zabawy. Dzieci wzięły udział w konkursach ekologicznych. Przyznajemy, że ich wiedza i kreatywność zrobiły na wszystkich wrażenie. Następnie na scenie pojawiła się Nikola Kędra, która ciepłym brzmieniem utworów, ogrzała publiczność.

W tym roku naszymi gośćmi był także zespół „Półtora gościa”, składający się z trzech uśmiechniętych, energicznych mężczyzn, którzy pojawiają się wspólnie na scenie już od 1997roku. Zespół, umilił nasz festyn swoją charyzmatyczną i porywającą do tańca i śpiewu muzyką.

Przez cały dzień pracownicy GOK przyjmowali zużyte sprzęty AGD i RTV, żarówki, baterie, nakrętki, butelki, przeterminowane leki, makulaturę, itp., za które można było otrzymać drzewka podarowane przez Nadleśnictwo Damnica i Nadleśnictwo Łupawa. Prowadzone były również, różnego rodzaju zabawy oraz konkursy w pracowni ekologicznej. Najmłodsi, mogli wykazać się inwencją twórczą i tworzyć z ekologicznych materiałów wszelkiego rodzaju dzieła. Poza tym, pracownicy GOK, rozweselali buzie naszych milusińskich cudownymi malunkami na ich twarzach.

Po występach artystycznych, Ochotnicza Straż Pożarna zaprezentowała swoje umiejętności pożarniczo-gaśnicze, na specjalnie zaaranżowanych niebezpiecznych sytuacjach. Cały dzień wszyscy przybyli, mogli pooglądać sprzęt strażacki i podpytać naszych strażaków w sprawach wiedzy na temat pożarnictwa.

Na zakończenie zgrał zespół muzyczny „Legato”. Przy ich skocznej i energicznej muzyce wybawili się nasi najwytrwalsi goście.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie brali udział w „Strażackiej eko- majówce” w Gminie Potęgowo. Dziękujemy Komendantowi Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej Panu Piotrowi Basarab, strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Potęgowie oraz Łupawie; dzieciom, młodzieży, instruktorom i rodzicom za przygotowanie występów artystycznych. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy  firmie "ELWOZ", Nadleśnictwu Damnica i Nadleśnictwu Łupawa, które corocznie wspierają nasze ekologiczne działania.

 

Tekst i zdjęcia: Justyna Wasylko

 

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 czerwiec 2017 (czwartek)
Events of the day 2 czerwiec 2017 (piątek)
Events of the day 3 czerwiec 2017 (sobota)
Events of the day 4 czerwiec 2017 (niedziela)
5
6
Events of the day 7 czerwiec 2017 (środa)
8
9
10
11
12
13
14
Events of the day 15 czerwiec 2017 (czwartek)
  • Event of the day 15 czerwiec 2017 (czwartek): Boże Ciało
16
17
18
19
20
Events of the day 21 czerwiec 2017 (środa)
Events of the day 22 czerwiec 2017 (czwartek)
Events of the day 23 czerwiec 2017 (piątek)
  • Event of the day 23 czerwiec 2017 (piątek): Dzień Ojca
24
25
26
27
28
29
Events of the day 30 czerwiec 2017 (piątek)

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie

Strażacy świętowali siedemdziesiątkę

Ostatni dzwonek – czyli zakończenie roku szkolnego 2016/...

Zakup alkomatu dla Policji w Potęgowie

Zakończono realizację nowych lokali socjalnych w Potęgowie

Dzień Sąsiada w ŚDS w Potęgowie

Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu „...