Imieniny: Henryka, Jerzego i Arnolda
19 luty 2019

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Niemal 2 mln zł na fundusz sołecki - podsumowanie kadencji sołeckiej 2015 - 2018

Niemal 2 mln zł na fundusz sołecki - podsumowanie kadencji sołeckiej 2015 - 2018
13.02.2019

12 lutego 2019r. w Urzędzie Gminy Potęgowo odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zakończenia kadencji sołeckiej 2015-2018.

W spotkaniu wzięli udział Sołtysi oraz członkowie Rad Sołeckich, Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin, Zastępca Wójta Anna Boniecka, Skarbnik Małgorzata Dąbrowska oraz pracownicy Urzędu Gminy Potęgowo.

Kierownik Referatu Inwestycyjnego Katarzyna Kozioł przybliżyła podstawę prawną i istotę funkcjonowania funduszu sołeckiego, jako budżetu partycypacyjnego. Zaprezentowała również zadania oraz inwestycje zrealizowane z funduszu sołeckiego w latach 2015 - 2018. 

W omawianym okresie do dyspozycji sołectw przeznaczono 1.881.489 zł. Roczna kwota przeznaczona na fundusz sołecki, wzrosła od 2015 roku o niemal 100 tys. zł.

Fundusz Sołecki 2015 - 2018

Nie zabrakło ciepłych słów oraz miłych gestów. Wójt podziękował Sołtysom za sumienne wykonywanie swoich obowiązków, zaangażowanie oraz za pracę na rzecz małych ojczyzn, jakimi bez wątpienia są sołectwa. Wszystkim obecnym na spotkaniu Sołtysom Wójt Gminy Potęgowo i Zastępca Wójta wręczyli pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wkrótce odbędą się zebrania wejskie, na których wybrani zostaną sołtysi oraz członkowie rad sołeckich na kolejną kadencję.

Sołtysi i Rady Sołeckie kadencji 2015-2018

  • CHLEWNICA  – Zawadzka Małgorzata
    Rada: Klimczyk Zofia, Mańkowska Maria, Kapczyński Rafał
  • CZERWIENIEC  – Kitowski Piotr
    Rada: Kwidzińska Jolanta, Samujło Mieczysław, Mielewczyk Małgorzata
  • DARŻYNKO  – Uzarek Michał
    Rada: Kotusiewicz Aneta,  Kotusiewicz Renata,  Orzechowski Wiesław
  • DARŻYNO  – Młynarczyk Danuta
    Rada: Pokuć Grażyna, Szpakowicz Andrzej, Okrój Sylwia, Młynarczyk Krzysztof, Nowak Aleksandra
  • DĄBRÓWNO  – Sypuła Joanna
    Rada: Szpakowicz Krzysztof, Wojtanek Sylwia, Korolewiat Anna
  • GŁUSZYNKO  – Dorawa Ryszard
    Rada: Krzyk Przemysław, Klinger Karolina, Kotłowski Maciej
  • GŁUSZYNO  – Właśniak Janusz
    Rada: Leśniewska Paulina, Kłysz Joanna
  • 8GRAPICE  – Połowienia Kazimierz
    Rada: Kulpa Dorota, Radzikowska Teresa, Francuz Dawid
  • GRĄBKOWO  – Mazur Teresa
    Rada: Sasin Renata, Sasin Agnieszka, Urbanowicz Stanisław, Bujalska Danuta, Nowicka Irena
  • GRĄBKOWO KOLONIA - Woźniak Jakobs Alina
    Rada: Sobczyk Angelika, Wasilewska Karina, Stolc Aneta, Boniecka Joanna, Roman Jacek
  • KARZNICA  – Kogut-Suder Izabela
    Rada: Cybula Danuta, Świerczewski Ryszard, Robak Justyna
  • ŁUPAWA  – Ambroziak Krzysztof
    Rada: Wiczkowska Ludmiła, Grudzień Magdalena, Szadziński Piotr, Awchimieni Dorota, Trubiej Anna
  • MALCZKOWO  – Dubacki Wiesław
    Rada: Wiśniewska Teresa, Kaczmarek Anna, Szczepaniak Zdzisław, Bednarek Katarzyna, Rybacki Arkadiusz
  • NIECKOWO – Słomińska Anetta
    Rada: Litwin Karolina, Litwin Michalina, Stępień Przemysław, Stępień Krzysztof, Rychert Ryszard
  • NOWA DĄBROWA  – Ukleja Justyna
    Rada: Stępień Damian, Nikadon Zuzanna, Krugły Marcin
  • NOWE SKÓROWO  – Paduch Edward
    Rada: Orzechowska Aleksandra, Grzecza Maciej, Paduch Andrzej, Paduch Artur, Mielewczyk Grażyna
  • POTĘGOWO  – Spławska Renata
    Rada: Gałka Janina, Hinca Sławomir, Fir Agnieszka
  • RADOSŁAW – Krakowiak Witold
    Rada: Rakowiecki Jarosław, Śmiechowski Daniel, Szyszka Krępeć Monika, Szyszka Ewelina, Kotłowski Hubert
  • RĘBOWO - Rzeczycka Jolanta
    Rada: Kwasińska Anna, Krugła Danuta, Kuhr Maria
  • RUNOWO  – Rutkiewicz Marta
    Rada: Ulanowska Teresa, Szewczyk Zygmunt, Szewczyk Monika, Okrój Halina, Sowirka Adam
  • RZECHCINO – Sajnóg Waldemar
    Rada: Burdzińska Beata, Kochańska Agata
  • SKÓROWO  – Treder Piotr
    Rada: Zielińska Izabela, Puchacz Katarzyna, Treder Anna
  • WARCIMINO  – Siniawski Jan
    Rada: Różańska Małgorzata, Boyke Jerzy, Szpiganowicz Danuta
  • WARCIMINO-OSIEDLE – Pieniak Renata
    Rada: Milewczyk Wioleta, Złota Irena, Nowicki Andrzej, Mroczek Tomasz, Jagieła Janina
  • WIELISZEWO  – Majewska Monika
    Rada: Grudzień Weronika, Tecław Ilona, Salicki Ryszard, Grochocka Sylwia, Krojec Wiesław
  • ŻOCHOWO  – Krymski Mieczysław
    Rada: Gontarz Maria, Cygan Krzysztof, Hinc Zdzisław, Kowalski Krzysztof
  • ŻYCHLIN  – Lejk Mirosław
    Rada: Szycko Tadeusz, Gwadera Łukasz, Bubka Honorata
  • WĘGIERSKIE - Dąbrowski Jacek
    Rada: Wojnowski Wojciech, Szycko Krzysztof, Kwidziński Andrzej, Kędroń Jerzy, Brzezicki Przemysław

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Events of the day 23 luty 2019 (sobota)
Events of the day 24 luty 2019 (niedziela)
25
26
Events of the day 27 luty 2019 (środa)
28

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie

Noworoczne spotkanie choinkowe w Żochowie

Podsumowanie kadencji sołeckiej 2015 - 2018

Informacje i wsparcie dotyczące programu Czyste Powietrze

Budowa targowiska „Mój rynek” wraz z Centrum Promocji...

Bal karnawałowy przedszkolaków w Łupawie