Name-day: Bartłomieja, Franciszka and Łukasza
17 February 2020

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Odbyło się spotkanie w sprawie sieci ciepłowniczej

11.09.2019

10 września 2019 w sali Gminnego Centrum Kultury w Potęgowie odbyło się spotkanie z mieszkańcami Potęgowa w sprawie realizowanej inwestycji dotyczącej budowy sieci ciepłowniczej oraz dystrybucji ciepła.

Na spotkaniu była duża frekwencja. Zebranych przywitał Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin. Przybliżyliśmy wszystkim tematykę realizacji inwestycji oraz systemu zarządzania ciepłem, po przełaczeniu do nowego źródła ciepła, jakim jest Elektrownia Biogazowa w Darżynie.

Swoje wystąpienia mieli:

  • Kazimierz Kurkowski - projektant sieci - na temat technologii i sposobu wykonania zadania,
  • Marcin Tomaszewski - Prezes Zarządu Nadmorskich Elektrowni Wiatrowych Sp. z o.o. - na temat działania biogazowni i wykonania urządzeń do przesyłu ciepla,
  • Katarzyna Kozioł - Kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Przestrzennej i Zamówień Publicznych UG - na temat zakresu i wartości inwestycji,
  • Elwira Szewczyk - Dyrektor Zakładu Usług Publicznych w Potęgowie - na temat systemu zarządzania ciepłem i kształtowania się cen za ciepło.

Wystąpienia, w szczególności pani dyrektor Elwiry Szewczyk, spotkały się z dużym zainteresowaniem przybyłych mieszkańców i zadawano bardzo dużo pytań. Oczekiwania mieszkańcóww co do cen za ciepło są bradzo duże. Mamy nadzieję, iż spotaknie pomogło zrozumieć mieszkańcom, jak ważnego i trudnego, ale też bardzo nowoczesnego zadania podjęła się Gmina i że jest ono dla ich dobra. Realizacja przedsięwzięcia przyczynia się także znacząco do poprawy jakości powietrza w miejscowości Potęgowo.

Poniżej załączamy prezentacje, które zostały przedstawione podczas spotkania.

K.Kozioł

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Absolutorium dla Zarządu OSP Potęgowo za 2019 rok

Odbiór końcowy na ul. Szerokiej w Potęgowie

Walentynkowy dzień Babci i Dziadka

Stan zaawansowania budowy sieci ciepłowniczej w Potęgowie

Zimowe szaleństwo w Czarnej Górze