Name-day: Daniela, Michała and Henryka
10 April 2020

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Wsparcie dla przedsiębiorców w gminie Potęgowo w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego

20.03.2020

Wójt Gminy Potęgowo wprowadza specjalne wsparcie dedykowane przedsiębiorcom. Podjęte działania mają złagodzić skutki trwającego w całym kraju stanu zagrożenia epidemicznego.

- Ekonomiczne skutki koronawirusa będą odczuwalne jeszcze przez długi okres po epidemii. Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, wiąże się z dużymi utrudnieniami dla samorządów, ale przede wszystkim dla przedsiębiorców. Wielu właścicieli sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. W Gminie Potęgowo działamy, podejmujemy decyzje i pracujemy w duchu solidarności – mówi Dawid Litwin, Wójt Gminy Potęgowo.

Przedsiębiorcy z gminy Potęgowo, mogą ubiegać się o odroczenie, rozłożenie na raty lub umorzenie podatku od nieruchomości. Planuje się także zwolnienie z czynszu, za okres dwóch miesięcy, dla przedsiębiorców prowadzących działalność w lokalach należących do gminy. Wszystkie decyzje będą podejmowane na podstawie indywidualnie rozpatrywanych wniosków.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z ułatwień, proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Potęgowo przez e-mail sekretariat@potegowo.pl lub poprzez platformę ePUAP.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Dotacje na realizację zadań publicznych w Gminie Potęgowo

Konferencja „Czyste powietrze od źródła do odbiorcy –...

Kolejny odbiór częściowy seci ciepłowniczej w Potęgowie

Absolutorium dla Zarządu OSP Potęgowo za 2019 rok

Odbiór końcowy na ul. Szerokiej w Potęgowie