Name-day: Felicjana, Przemysława and Zenobii
29 October 2020

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Zaproszenie do organizacji Dni Otwartych Funduszy Europejskich

13.02.2020

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zachęca Beneficjentów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 oraz PROW na lata 2014-20, a także Programu Operacyjnego Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007-2013 oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-20) do udziału w organizacji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) w 2020 roku planowane są w terminie 5-7 czerwca. Na terenie województwa pomorskiego DOFE odbędą się już ósmy raz. To właśnie Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku we wrześniu 2013 roku zainicjował te wydarzenia. Rok później, w maju 2014 r., po pomorskim sukcesie, akcja ta została zrealizowana na terenie całego kraju i kontynuowana jest do tej pory. Jest to wydarzenie skupiające przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów korzystających z funduszy europejskich.

Akcja, której pierwotnym pomysłodawcą był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku, w 2016 roku wygrała prestiżowy konkurs European Public Communication Award 2016. Nagroda ta przyznawana jest corocznie najbardziej kreatywnym i wpływowym kampaniom realizującym projekty komunikacyjne Unii Europejskiej, prowadzonym przez jednostki administracji publicznej. Doceniono wówczas skalę oraz efekty naszej akcji, podkreślono jej bardzo duży zasięg medialny. Przypomnijmy, że w 2016 roku na terenie kraju zorganizowano prawie 1000 wydarzeń, które łącznie odwiedziło 220 tysięcy uczestników.

Dzień Otwarty w Państwa projektach, nie musi być wielką, spektakularną imprezą. Może   nim   być    udostępnienie    bezpłatne    lub    ze    zniżką    codziennej    oferty    czy też organizacja dodatkowego wydarzenia. To co wyróżnia DOFE spośród innych, podobnych    akcji,     to     wydarzenia     w     miejscach  niekoniecznie  związanych  z rozrywką i relaksem. Możliwość zobaczenia zaplecza teatrów, szpitali, zakładów produkcyjnych, a nawet oczyszczalni ścieków również ciekawi i przyciąga mieszkańców.

Wszystkie pomorskie wydarzenia, które odbędą się w tym roku w ramach DOFE, zostaną przedstawione na stronie: www.dniotwarte.eu oraz na Facebooku na profilu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Do   udziału   w   Państwa   wydarzeniach   zachęcać   będzie   kampania   promocyjna     w ogólnopolskich i regionalnych mediach oraz dystrybuowane przez organizatorów materiały promocyjne. Najciekawsze wydarzenia i projekty mają szansę na dedykowane programy     i audycje. Akcja posiada swój logotyp oraz gotowe do powielania szablony materiałów promocyjnych.

Wzorem ubiegłorocznej edycji sugerujemy, by obchody Dni Otwartych dedykować innym tematom i grupom uczestników w podziale na następujące dni: 

  • Piątek (5 czerwca 2020 r.) – poświęcić dla dzieci, młodzieży i studentów. Umożliwić wycieczkom oraz grupom zorganizowanym zwiedzanie placówek zrealizowanych   w ramach unijnych projektów, a także zorganizować wydarzenia przeznaczone głównie dla tych grup.
  • Sobota i niedziela (6-7czerwca 2020 r.) – dedykować w szczególności dla rodzin  z dziećmi, zachęcać uczestników do aktywnego udziału w atrakcjach sportowych, turystycznych czy gier miejskich.

 Koordynatorem Dni Otwartych w województwie pomorskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, a koordynatorem akcji ogólnopolskiej Ministerstwo Funduszy   i Polityki Regionalnej przy wsparciu i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi.

Zachęcam do dołączenia do Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Zgłoszenie udziału  w  akcji  możliwe  będzie   poprzez   wypełnienie   formularza   zgłoszeniowego   na dostępnej już teraz stronie www.dniotwarte.eu. Jednocześnie prosimy o przesłanie do Urzędu Marszałkowskiego, na adres: a.lenczowska@pomorskie.eu lub dofe@pomorskie.eu informacji, czy zamierzają Państwo wziąć udział w DOFE. Na Państwa deklaracje czekamy do 6 marca 2020r.

W przypadku pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt z Anną Lenczowską, telefon:  58  32  68 405  lub   z   Martyną   Sawicką   58   32   68 175   kom:   502   757   466,   email: a.lenczowska@pomorskie.eu lub dofe@pomorskie.eu

 

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Podsumowanie Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2019/2020

Zakończony II etap przebudowy drogi Łupawa – Dąbrówno

Ekologiczne warsztaty dla młodzieży w gminie Potęgowo

Rozbudowa sieci wodociągowej w Łupawie

Inwestycja gminy Potęgowo nagrodzona w ogólnopolskim...