Name-day: Miłosza, Pawła and Tatiany
25 January 2021

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Akademia Kompetencji Cyfrowych - trwa rekrutacja

27.01.2020

Projekt  współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa. Działanie 3.1. „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

REKRUTACJA DO PROJEKTU: „AKADEMIA KOMPETENCJI CYFROWYCH
DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTW POMORSKIEGO, WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO, PODLASKIEGO”.

ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW GMINY POTĘGOWO NA BEZPŁATNE SZKOLENIA. 

Czy wiesz, co Twoje dziecko robi w sieci? W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak i gdzie w Internecie bezpiecznie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystać je do nauki lub własnej twórczości zgodnie z prawem? Jak skutecznie korzystać z portali społecznościowych (YouTube, Facebook, Twitter, Instagram itp.) w swojej codziennej pracy i w życiu prywatnym? Jak zakładać i prowadzić własną stronę internetową lub bloga? Jak założyć i skutecznie prowadzić własny biznes? Na te i inne pytania odpowiemy podczas szkoleń. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!

W ramach projektu zaplanowano cykl bezpłatnych szkoleń informatycznych dla mieszkańców Gminy Potęgowo powyżej 25 r. ż., w tym również emerytów i osób aktywnych zawodowo. Szkolenia mają na celu podniesienie kompetencji cyfrowych w zakresie umiejętności informatycznych, komunikacyjnych, korzystania z usług publicznych, czyli - jak wykorzystać zasoby Internetu, aby podnieść skuteczność jego działania w codziennym życiu.

Gmina Potęgowo stawiając na rozwój i edukację mieszkańców zaplanowała szkolenia o tematyce:  

Rodzic w Internecie
Czy wiesz, co Twoje dziecko robi w sieci? Szkolenie „Rodzic w Internecie” przeznaczone jest dla rodziców chcących chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami, które wiążą się z korzystaniem z Internetu. W specjalnym kursie poświęconym m.in. zwalczaniu cyberprzestępczości mogą wziąć udział również opiekunowie, nauczyciele, dziadkowie.

Moje finanse i transakcje w sieci
Szkolenie „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczone jest dla osób chcących nauczyć się załatwiać skutecznie swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.

Kultura w sieci
Szkolenie „Kultura w sieci” przeznaczone jest dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak i gdzie
w Internecie bezpiecznie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystać je do nauki lub własnej twórczości zgodnie z prawem.

Działam w sieciach społecznościowych
Szkolenie „Działam w sieciach społecznościowych” przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych (takich jak YouTube, Facebook, Twitter, Instagram i in.) w swojej codziennej pracy i w życiu prywatnym.

Tworzę własną stronę internetową (blog)
Szkolenie „Tworzę własną stronę internetową (blog)” przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę internetową lub bloga.

Mój biznes w sieci
Szkolenie pt. „Mój biznes w sieci” przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, albo przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu.

Rolnik w sieci
Na szkoleniu rolnicy dowiedzą się - gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu.

Organizator zapewnia uczestnikom pakiet bezpłatnych materiałów szkoleniowych i innych pomocy dydaktycznych do zajęć, pracę na komputerach przenośnych oraz catering kawowy.

Szczegółowe informacje o szkoleniach można uzyskać od poniedziałku do piątku:

•    w Urzędzie Gminy Potęgowo ul. Kościuszki 5, 76-230 Potęgowo, pod numerem tel. 59 845 49 97, bądź osobiście w pok. 30 w godzinach:

poniedziałek            od 7.30 do 16.30

wtorek - czwartek  od 7.30 do 15.30

piątek                       od 7.30 do 14.30

•    u instruktorek szkoleń tj. Pani Moniki Pokultinis, Pani Beaty Cyrny, Pani Iwony Górskiej (nauczycielek SP w Łupawie).

Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Urzędzie Gminy Potęgowo pok. 30, w Sekretariacie Szkoły Podstawowej w Łupawie oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie.

Dzięki przeprowadzonym szkoleniom zdobędziesz umiejętności, które ułatwią Ci funkcjonowanie w cyfrowej rzeczywistości.

Serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Nowy budynek przedszkola i żłobka w Potęgowie jeszcze w tym...

Remont świetlicy w Żochowie – podpisana umowa

Dostawa książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Sieć wodociągowa w Potęgowie "Za torami"

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy Szkole Podstawowej w...

Asystent rodziny – rozstrzygnięcie konkursu GOPS