Name-day: Ingi, Darii and Katarzyny
25 October 2020

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Wielka dostawa dla Akademii Przedszkolaka w Gminie Potęgowo

02.12.2019

To były bardzo emocjonujące dni w oddziałach przedszkolnych w Łupawie i Skórowie oraz przedszkolu w Potęgowie. W ubiegłym tygodniu dostarczono wyczekiwany sprzęt oraz pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu unijnego „Akademia Przedszkolaka” na łączną wartość prawie 215.000 zł.

Każda z placówek wychowania przedszkolnego została wyposażona w laptopy, tablice interaktywne, rzutniki, telewizory, wieże multimedialne, aparaty fotograficzne, dywany interaktywne. Dodatkowo zakupione zostały min. lornetki, teleskopy, lunety, gry edukacyjne do zajęć przyrodniczych, magnetyczne tablice, interaktywne książeczki, ilustrowane słowniki, audiobooki do zajęć z języka angielskiego.

Także zajęcia sportowe będą bardziej atrakcyjne dla dzieci bo zostały zakupione m.in. zestawy gimnastyczne, tunele, chusty, zestawy płotków do zabaw, piłki, drążki, worki do skakania oraz ławki gimnastyczne. Pozostałe zajęcia teatralne, plastyczne, kulinarne i rytmiczne również zyskają na atrakcyjności, bo dzieci będą miały do dyspozycji kompletne zestawy do organizacji przedstawień teatralnych w tym: parawany, pacynki, kukiełki itp. zestawy do zajęć kulinarnych (kuchnie z akcesoriami, fartuszki i inne niezbędne rzeczy do nauki gotowania), zestawy do rytmiki jak flety, elektroniczne maty do gry w klasy, torby z instrumentami.

W ramach projektu będą odbywały się również zajęcia z elementami integracji sensorycznej oraz logopedyczne i do tych zajęć zakupiono piankowe kształtki rehabilitacyjne, tablice sensoryczne, tablice manipulacyjne, dyski i gruszki rehabilitacyjne, logopedyczne labirynty i gry, mówiące obrazki Logopedia Pro. Ponadto dzieci otrzymają nowe zabawki: zestawy lalek, pojazdów, klocków i maskotki, które chyba najbardziej ucieszą najmłodszych.

Wartość całego projektu „Akademia Przedszkolaka” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego wynosi 1 085 094,64 zł. Wkład własny gminy stanowi 15% - część to wkład niefinansowy, a część sfinansowana zostanie z kosztów pośrednich. Gmina Potęgowo pozyskała unijne środki na rozwój infrastruktury przedszkolnej, wyposażenia sal dydaktycznych i wsparcia nauczycieli. Dzieci uczęszczające do przedszkola i oddziałów przedszkolnych będą miały dodatkowe zajęcia prowadzone zarówno przez kadrę wykładowców z Akademii Pomorskiej jak i obecnych nauczycieli. Projekt zakłada również objęcie wsparciem nauczycieli wychowania przedszkolnego w formie warsztatów i kursów kwalifikacyjnych.

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Podsumowanie Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2019/2020

Zakończony II etap przebudowy drogi Łupawa – Dąbrówno

Ekologiczne warsztaty dla młodzieży w gminie Potęgowo

Rozbudowa sieci wodociągowej w Łupawie

Inwestycja gminy Potęgowo nagrodzona w ogólnopolskim...