Name-day: Brunona, Jana and Andrzeja
12 July 2020

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Wieczornica Święta Niepodległości w potęgowskim GCK

08.11.2019

Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, jak co roku zaprosił wszystkich mieszkańców Gminy Potęgowo na wieczornicę Narodowego Święta Niepodległości.

8 listopada do sali Gminnego Centrum Kultury przybyli zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin, Zastępca Wójta Anna Boniecka, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Zientarski, Radni Gminy Potęgowo, Dyrektor SP w Skórowie Agnieszka Fir, Dyrektor SP w Potęgowie Leszek Domaszk, Zastępca Dyrektora SP w Łupawie Monika Pokultinis, sołtysi, mieszkańcy gminy, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Skórowie wraz z nauczycielami oraz artyści występujący tego dnia na naszej scenie.

Uroczystość rozpoczęło uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego. Część artystyczną rozpoczął występ solistki Nikoli Kędry, która nostalgicznie wprowadziła nas w obchody tego jakże radosnego święta. O poległych za ojczyznę w solowym występie przypomniała kolejna występująca tego wieczoru - Julia Saganowska. Solistki, reprezentujące GOK w Potęgowie, przygotował Daniel Spoczyński. Aby uczcić narodowe święto, montaż słowno-muzyczny zaprezentowały zgromadzonej publiczności dzieci i młodzież ze SP w Skórowie przedstawieniem „Pieśń o Tej, co nie zginęła”, przygotowane przez Izabelę Zielińską i Jacka Haidenraich. Na zakończenie, pieśni patriotyczne zaprezentowały zespoły "Jutrzenka” i "Legato" działające przy Domu Ludowym w Żochowie.

W trakcie uroczystości po raz kolejny mogliśmy obejrzeć wystawę falerystyczną, należącą do Tomasza Kluski. Pan Tomasz zajmuje się kolekcjonerstwem odznak Wojska Polskiego od wielu lat, co wymaga od niego ogromnego zaangażowania. Jak co roku, opiekę nad wystawą sprawowała Krystyna Kluska, która chętnie opowiada o pasji syna i wiedzą falerystyczną przekazuje wszystkim zainteresowanym.

Po części artystycznej tradycyjnym akcentem był słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami świętowali kolejne obchody Niepodległej Polski i brali udział w tej doniosłej uroczystości.

 

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

XXIII sesja Rady Gminy Potęgowo - absolutorium dla Wójta

Odbiór sieci kanalizacji sanitarnej w Grąbkowie

Projektujemy termomodernizację budynku Szkoły w Łupawie

Remonty dróg gminnych w Nieckowie i Grapicach