Name-day: Elwiry, Diany and Heleny
13 August 2020

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Szkoła pamięta - uczniowie z Potęgowa sprzątali opuszczone groby

Szkoła pamięta - uczniowie z Potęgowa sprzątali opuszczone groby
29.10.2019

W piątek 25 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Potęgowie z klasy VIIIb wraz z wychowawczynią Moniką Klimczyk oraz wicedyrektorem Sławomirem Hinca udali się na zapomniany, położony w lesie cmentarz ewangelicki w Runowie.

Zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia przeprowadzili akcję porządkowania i oczyszczania bardzo zniszczonej przedwojennej nekropolii. Uczniowie Natalia, Julka, Klaudia, Kornelia, Hieronim, Franek,  Szymon, Iwo i Adam swoim zaangażowaniem w pracę pokazali, że takie inicjatywy mają głęboki sens. W trakcie prac, uczestników odwiedził dyrektor szkoły Leszek Domaszk oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Lębork.

Zbigniew Herbert miał napisać "Naród, który traci pamięć, traci sumienie". O pamięć, ale i sumienie naszych uczniów, póki co możemy być spokojni. Za zaangażowanie i pomoc w oczyszczeniu terenu cmentarza specjalne podziękowania składamy również p. Mirosławowi Ustjanowskiemu, a za udostępnienie terenu -  Nadleśnictwu Lębork.

Uczniowie klasy Vb z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego wspólnie z opiekunami Agnieszką Gaffke oraz Sławomirem Hinca odwiedzili również groby byłych nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi na cmentarzu w Potęgowie. Chwilą ciszy uczcili pamięć tych, co odeszli i na każdym grobie zapalili znicz - symbol pamięci o tych, których pośród nas już nie ma.

Agnieszka Gaffke, Monika Klimczyk, Sławomir Hinca

 

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Program Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać” 2020

Rozpoczynamy budowę infrastruktury kajakowej na rzece...

Kontynuacja przebudowy drogi gminnej Łupawa – Dąbrówno -...

Przebudowa budynku Przedszkola w Łupawie - podpisana umowa...

Budowa sieci ciepłowniczej wraz z węzłami cieplnymi w...