Name-day: Juliusza, Jana and Magdaleny
27 May 2020

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Szkoła Podstawowa w Potęgowie laureatem konkursu „#OSEWyzwanie".

07.10.2019

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, składające się m.in. z 16 laptopów.

Szkoła w Potęgowie spełniła wszystkie warunki konkursowe. Została zgłoszona do projektu OSE (wkrótce zostanie podłączona do szybkiego i bezpłatnego Internetu ze światłowodu) i programu mLegitymacja szkolna (uczniowie oprócz legitymacji tradycyjnej – papierowej, będą mogli okazywać się legitymacją elektroniczną w swoim smartfonie). Uczniowie wykonali również kilka prac plastycznych ( pod kierunkiem p. Weroniki Piołunkowskiej i p. Daniela Spoczyńskiego) pt. „Smart szkoła”. Do konkursu można było zgłosić tylko jedną pracę. Wybrana i wysłana została praca uczennicy Weroniki Szybut z 5 b. Zgłoszono do OSE Hero – panią Barbarę Kochańską, nauczyciela zajmującego się technologiami informacyjnymi w naszej szkole oraz przystąpiono do CodeWeek – tygodnia kodowania.

- Teraz czekamy na odbiór nagrody, którą otrzymamy w roku szkolnym 2019/2020 według zapewnień organizatora. To kolejny krok do unowocześnienia naszej szkoły, co jest od lat naszym wielkim celem - mówi dyrektor Leszek Domaszk.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna, przysłanie przygotowanej specjalnie na konkurs pracy plastycznej pt. „Smart szkoła” oraz zgłoszenie nauczyciela do  OSE Hero oraz udział w CodeWeek (Europejskim Tygodniu Kodowania).

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Projektujemy termomodernizację budynku Szkoły w Łupawie

Remonty dróg gminnych w Nieckowie i Grapicach

Dotacje na realizację zadań publicznych w Gminie Potęgowo

Konferencja „Czyste powietrze od źródła do odbiorcy –...