Name-day: Bartłomieja, Franciszka and Łukasza
17 February 2020

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Tydzień przedsiębiorcy

05.09.2019

 

Szanowni Państwo,

cele kampanii realizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych  Pracuję i zatrudniam legalnie, a także kampanii Masz wybór to tylko część  tematów tegorocznego „Tygodnia Przedsiębiorcy”.

Odbędzie się on w całym kraju pomiędzy 23, a 27 września.

Na przedsiębiorców z Słupsk i okolic czekają dyżury ekspertów i seminaria.

Odbędą się one w Oddziale ZUS w Słupsku przy Pl. Zwycięstwa 8.

Harmonogram dyżurów eksperckich przedstawia się następująco:

poniedziałek 23 września - Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA),

wtorek 24 września - Pracuję i zatrudniam legalnie - ubezpieczenia unijne,

środa 25 września - Obowiązki płatników składek wobec ZUS oraz sporządzanie i korygowanie dokumentów ubezpieczeniowych w programie Płatnik,

czwartek 26 września - Ulgi dla płatników składek,

piątek 27 września - Świadczenia krótkoterminowe (zasiłki).                                                                              

Wszystkie dyżury rozpoczną się o 10 i potrwają do 12. Wyjątkiem jest wtorek, kiedy dyżur rozpocznie się o godzinie 11.00. Porady będą udzielane indywidulanie i są bezpłatne.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy również seminaria. W poniedziałek i w czwartek - Zatrudniam legalnie - współpraca ZUS przy ustaleniu i wypłacie świadczeń  krótkoterminowych, we wtorek i w piątek - Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia, zaś           w środę - Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie: ubezpieczenia unijne.

W ramach seminarium Zatrudniam legalnie – współpraca z ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych będziemy informować m.in. o tym, na co zwrócić uwagę przy naliczaniu świadczeń jak również na kwestie uprawnień do kontrolowania zwolnień lekarskich. Seminarium Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia poświęcone będziem.in. rodzajom świadczeń w zależności od formy zatrudnienia i ubezpieczenia czy też prawu do świadczeń w przypadku korzystania z ulg w opłacaniu składek. Zagadnienie delegowania pracowników do pracy za granicę, jak również „uciekanie” za granicę w celu optymalizacji składek i wynikające z tego konsekwencje przedstawimy na seminarium Zatrudniam legalnie – pracuje legalnie: ubezpieczenia unijne.

Każde z seminariów rozpocznie się 10.00 i potrwa ok. 2 godzin. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 59 841 95 53 oraz pod adresem e-mail: joanna.szewczyk01@zus.pl (w treści wiadomości prosimy o wskazanie wybranego seminarium, imię i nazwisko oraz numer telefonu lub e-mail). Liczba miejsc na seminariach jest ograniczona.

Dla naszych gości przygotowaliśmy także publikacje: 15 lat UE. Bez granic dla ubezpieczonych, Legalność zatrudnienia. Poradnik dla pracodawców i pracowników, Przedsiębiorco! Korzystasz z outsourcingu pracowniczego?, Jesteś płatnikiem składek? Kiedy będziesz zwolniony z obowiązku składania dokumentów rozliczeniowych? Poradnik dla płatnika składek,  Skracamy? Tak z 50 do 10 okres przechowywania akt pracowniczych.

 

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

województwa pomorskiego

Krzysztof Cieszyński

 

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Absolutorium dla Zarządu OSP Potęgowo za 2019 rok

Odbiór końcowy na ul. Szerokiej w Potęgowie

Walentynkowy dzień Babci i Dziadka

Stan zaawansowania budowy sieci ciepłowniczej w Potęgowie

Zimowe szaleństwo w Czarnej Górze