Name-day: Darii, Mateusza and Marka
21 September 2019

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Rekordowa publiczność na Dniach Gminy Potęgowo 2019

03.06.2019

31 maja i 1 czerwca w Potęgowie odbywały się imprezy w ramach Dni Gminy Potęgowo 2019. Tegorocznym hitem były sobotnie koncerty zespołów MIG oraz WEEKEND, które zgromadziły rekordową publiczność. Podczas zawodów Pucharu Polski STRONGMAN udało się pobić rekord Polski w pchnięciu 16-kilogramową kulą.

Dni Gminy Potęgowo rozpoczęto w piątek VII Rodzinnym Biegiem po Zdrowie, w którym uczestniczyło kilkaset osób. Wieczorem w Gminnym Centrum Kultury odbył się spektakl aktorów z Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku pt. Wykrywacz Kłamstw.

Głównym wydarzeniem w sobotę był III Puchar Polski Strongman, w którym uczestniczyło siedmiu zawodników, pod okiem sędziego Sławomira Rawińskiego. Rywalizację wygrał Rafał Kobylarz 38,5 pkt), a w walce o puchar rywalizowali z nim Maciej Hirsz - 34,5 pkt, Tomasz Lademann - 29 pkt, Sebastian Kurek - 26 pkt, Krzysiek Kacnerski- 13 pkt, Dariusz Wejer - 12 pkt oraz Dawid Bednarek - 6 pkt. Gościem specjalnym podczas był Marcin Różal Różalski. Historycznym wydarzeniem było pobicie przez Rafała Kobylarza rekordu Polski w pchnięciu kulą ważącą 16 kg z miejsca - zawodnik osiągnął odległość 9,15 m.

Wieczorem przy GCK w Potęgowie odbył się koncert zespołu MIG oraz WEEKEND. Oba zespoły przyciągnęły wiele osób, a zaparkowanie samochodem na ulicach Potęgowa graniczyło z cudem. W trakcie całego dnia uczestnicy imprezy mogli korzystać z bezpłatnych animacji dla dzieci, stoisk oraz oglądać występy lokalnych artystów.

Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin i Przewodniczący Rady Gminy Potęgowo Waldemar Zientarski dziękują wszystkim osobom, które podczas Dni Gminy Potęgowo odwiedziły naszą gminę i licznie uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach. Atmosfera tych dni była wyjątkowa. Serdeczne podziękowania składamy również osobom, firmom, które zaangażowały się w organizację tegorocznych wydarzeń.

Autorem zdjęć jest Krzysztof Chodorowski.

 

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Biegowe mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Potęgowie

Ruszyła budowa ciepłociągu na ul. Racławickiej w Potęgowie

Przebudowa drogi Grąbkowo - Runowo

Ulica Szeroka w Potęgowie coraz piękniejsza

Montaż lampy hybrydowej w miejscowości Rębowo

Stypendia starosty dla naszych uczniów