Name-day: Aureli, Kamila and Franciszka
25 September 2022

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

 Facebook

Zmiana języka strony

Showlanguage selection

Złóż deklarację o sposobie ogrzewania

10.06.2022

Informujemy, że do dnia 30 czerwca 2022 r., każdy właściciel lub zarządca budynku jest zobowiązany złożyć deklarację o źródłach ciepła i źródłach spalania paliw  do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

CEEB to ogólnopolska baza informacji o źródłach ogrzewania budynków i źródłach spalania paliw. System prowadzony jest przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) i jest niezależny od inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła prowadzonej przez Gminę Potęgowo w pierwszej połowie 2021 roku.

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła wykonana na terenie Gminy Potęgowo w pierwszej połowie ubiegłego roku, podyktowana była koniecznością wypełnienia obowiązku nałożonego na Wójta Gminy w Programie Ochrony Powietrza*. Niestety, na chwilę obecną, twórcy bazy CEEB nie przewidzieli możliwości wykorzystania danych pozyskanych podczas gminnej inwentaryzacji. W związku z powyższym, mimo iż w pierwszej połowie 2021 roku złożyli Państwo oświadczenia dotyczące źródła ogrzewania Waszych nieruchomości, nie zwalnia to Państwa z obowiązku złożenia deklaracji do CEEB!

Aktualnie na dzień 9 czerwca 2022 roku z terenu Gminy Potęgowo zostało złożonych 45% deklaracji przewidzianych do złożenia do CEEB.

Szczegółowe informacje dotyczące składania deklaracji zawarte są na stronie internetowej: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow .

Drogi mieszkańcu jeśli złożyłeś deklarację CEEB w wersji papierowej, nie posiadasz profilu zaufanego lub innego sposobu potwierdzenia swojej tożsamości w Internecie, a chcesz sprawdzić status swojej deklaracji w systemie, wprowadzono nową e-usługę „Sprawdź swoją deklarację”. Dostęp do usługi jest możliwy bezpośrednio po wejściu na stronę https://ceeb.gov.pl, gdzie należy wybrać przycisk „Sprawdź swoją deklarację”.

Zamiast dzwonić czy chodzić do urzędu gminy – skorzystaj z  nowej e-usługi!

 

 

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie