20.02.2026
20 lutego 2025 odbyła się XXV sesja Rady Gminy Potęgowo. Pierwszą część obrad zdominowała sprawozdawczość.
Przedstawiono:
- Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli.
- Sprawozdanie z lat 2024/2025 z wdrażania Strategii Rozwoju Gminy Potęgowo na lata 2023-2030.
- Informację o zgłoszonych żądaniach, o których mowa w art. 36 ust. 1-3 i ust. 5, i wydanych decyzjach, o których mowa w art. 37 ust. 6 i 7 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym za okres od 01 stycznia 2025 do 31 grudnia 2025r. (dotyczy opłaty planistycznej).
- Informację o systemie gospodarowania odpadami komunalnymi oraz przygotowaniem do przetargu.
- Sprawozdania komisji oraz Rady Gminy Potęgowo z działalności w 2025 roku.
Na sesji podjęto następujące uchwały:
- w sprawie zatwierdzenia planu pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie na 2026 rok.
- w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego węzeł S6 Skórowo, w gminie Potęgowo.
- w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Słupskiego.
- w sprawie zmian w budżecie Gminy Potęgowo na 2026 rok.
- w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Potęgowo na lata 2026 – 2039.
Po raz pierwszy gościem na sesji był nowy administrator Parafii w Skórowie Ksiądz Karol Gierszewski. Ksiądz Karol zaprezentował się zebranym podziękował za miłe przyjęcie i zagwarantował, że jest otwarty na współpracę i kontakt z wiernymi.
Obrady zakończono składaniem wolnych wniosków.
Szczegóły z obrad niebawem w protokole, a retransmisje z obrad można obejrzeć na stronie www.bip.potegowo.pl