Imieniny: Aliny, Anety i Justyny
16 Czerwiec 2019

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Odkryć, zrozumieć, osiągnąć sukces - Podsumowanie II roku realizacji projektu

„Nasi Wielcy Aktorzy”

1 czerwca 2012 roku to dzień podsumowania pracy z projektem pt: „ODKRYĆ, ZROZUMIEĆ, OSIĄGNĄĆ SUKCES”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Gminę Potęgowo dla 3 szkół: Zespołu Szkół w Potęgowie, Zespołu Szkół w Łupawie i Szkoły Podstawowej w Skórowie. Był to szczególny moment dla uczniów próbujacych swych sił w grupach teatralnych. Już od samego rana wszyscy przeżywaliśmy niesamowite emocje. Tysiące myśli w głowach naszych podopiecznych: „Jak duża będzie publiczność na widowni?”, „Czy przedstawienia się spodobają?”. I niekończąca się modlitwa na ustach naszych podopiecznych: „Żeby tylko nie zapomnieć tekstu...”  O tym, że nasze wysiłki nie poszły na marne, przekonała nas szeroka publiczność. Oklaski przeplatające się z salwami śmiechu, a także owacje na stojąco – to ukoronowanie pracy wielu osób pomagających w przygotowaniu przedstawień. Największy jednak sukces i najcenniejsza nagroda przypadły naszym młodym aktorom, którzy przełamując swoją niesmiałość i stres towarzyszący wystąpieniom, uczyli się tekstów w języku angielskim, przygotowywali dekoracje i kostiumy. Wprowadzili nas w świat swoich bajek, które mogły by trwać wiecznie. Zapytani po przedstawieniach uczniowie zgodnie stwierdzili, że ich wysiłki warte były aplauzu od tak pozytywnie nastawionej publiczności. Od samego rana w Gminnym Centrum Kultury w Potegowie, dzieki gościnnosci p. Dyrektor Joanny Basiak oraz wszystkich pracowników ośrodka rodzice, zaproszeni goście oraz my uczniowie i nauczyciele, mogliśmy obejrzeć następujące przedstawienia: Klasy II – III szkół podstawowych: - SP w Skórowie: „Help from friends” - ZS w Potegowie: „Czerwony Kapturek” - ZS w Łupawie: „Rzepka” - ZS w Potęgowie: „Ready, steady, go!” - ZS w Łupawie: „Żabki” - ZS w Łupawie: „Sklep z różowymi butami”

Klasy V-VI szkół podstawowych oraz II-III gimnazjum - ZS w Łupawie: „Czerwony Kapturek” - ZS w Potęgowie: „Kot w butach” - ZS w Łupawie: teledysk piosenki pt.: „Lazy Song” Bruno Marsa - ZS w Potęgowie: „Czerwony Kapturek na wesoło” - ZS w Łupawie: „Trzy świnki”

W dzisiejszym Dniu Dziecka to zdecydowanie my dorośli otrzymaliśmy duża dawkę uśmiechu od naszych podopiecznych.W czasie trwania pokazów teatralnych odbywających się w GOKu, w ZS w Potęgowie można było przyjrzeć się pracy pozostałych grup projektowych: z zakresu zdrowej żywności, nauk technicznych, matematyczno-przyrodniczych, usamodzielniających, europeistyki oraz ekologii. Na holu głównym to ich stoiska zachwycały nas wszystkich. Można było skosztować wiosennej kanapki popijając ją lemoniadą „własnej roboty”. Młodzi kucharze wraz ze swoimi opiekunami czarowali dla nas te smakołyki, które niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikały z talerzy. Jakie to było pyszne!  Przy stoiskach z samodzielnie wykonanymi lampkami, łamigłówkami matematyczno-przyrodniczymi, mikroskopami, zapierało dech w piersiach! Można było także podziwiać papierowe kwiaty oraz sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą położenia różnych krajów na kuli ziemskiej. Dodatkowo smażyliśmy kiełbaski przy ognisku i rywalizowaliśmy w drużynach sportowych na sali gimnastycznej. A to wszystko w jeden dzień! I aż żal, że to już koniec. Jednego jesteśmy pewni – sukces został odkryty, zrozumiany i osiągnięty na 100%!

Agnieszka Kozłowska