Imieniny: Magdaleny, Mileny i Józefa
22 Lipiec 2019

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Budowa ulicznych lamp hybrydowych na terenie Gminy Potęgowo.

 

Zakończono budowę lamp ulicznych hybrydowych na terenie Gminy Potęgowo.

 

W grudniu dokonano odbioru 4 szt. lamp hybrydowych, w których jako źródło zastosowano nowoczesną oprawę  LED o mocy 50 W zasilaną z  zamontowanych  paneli fotowoltaicznych o mocy 290 W/24V i turbiną wiatrową o mocy 300 W/24V. Cechą lampy hybrydowej jest autonomiczość punktów świetlnych i to, że nie trzeba jej podłączać do sieci energetycznej a dzięki zastosowaniu turbiny wiatrowej, można wydłużyć czas jej pracy, nawet w niesprzyjających warunkach.

Lampy hybrydowe stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia ulicznego, zwłaszcza w miejscach odległych od infrastruktury, dla których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej takich jak np. skrzyżowania dróg, parkingi itp.

 Ponadto instalacja lamp hybrydowych jest szybka i łatwa, nie wymaga pozwolenia na budowę, skomplikowanej dokumentacji projektowej ani konsultacji z lokalnym zakładem energetycznym.

 W ramach inwestycji zamontowano  4 szt. lamp hybrydowych:

 

Potęgowo dz. Nr 270/9; 116/59 – szt. 2 (1) z dwoma punktami świetlnymi

 Skorowo dz. Nr 69/8 – szt. 2 z pojedynczymi punktami świetlnymi

 

W miejscowości Potęgowo zamontowano jeden punkt świetlny z dwoma oprawami  przy drodze gminnej dz. Nr 270/9 przy wjeździe do kompleksu garaży, miejsca gromadzenia odpadów komunalnych Spółdzielni Mieszkaniowej „Dom” i Wspólnoty „Las” oraz przejścia pieszego od strony bloków w kierunku garaży. Drugi punkt zlokalizowany jest przy garażach od ulicy Witosa.

 

Montaż dwóch lamp w miejscowości Skórowo związany jest z oświetleniem parkingu przy kościele w Skórowie.

Wartość inwestycji: - 33.660,00 zł.

 Wykonawca: EKOSOLARY Ireneusz Jóźwik, Al. Wojska Polskiego 46/5, 62-800 Kalisz.