Imieniny: Bogdana, Józefa i Marek
19 Marzec 2019

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łupawie ratują dzieci na świecie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łupawie ratują dzieci na świecie
12.03.2019

SP w Łupawie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie placówki przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

W ramach akcji uczniowie własnoręcznie wykonali szmaciane laleczki i każdej z nich nadali imię. Po zakończeniu pracy, w szkole odbyła się wystawa laleczek. Każdy mógł wybrać szmaciankę, by zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Dzieci uszyły 43 laleczki i zebrano kwotę 290 zł. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Łupawska podstawówka bierze również udział w konkursie ogólnopolskim na najbardziej oryginalną laleczkę.  Do konkursu zgłoszono 1 zdjęcie najpiękniejszej laleczki, którą wykonała uczennica klasy VII - Monika Renka. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. b) Głosowanie trwa do 15 marca 2019r. do godz. 11:00. Użytkownicy Facebooka, którzy zechcą oddać głos na wybrana przez siebie laleczkę, muszą się zalogować na swoje konto i wejść w aplikację konkursową:  www.wszystkiekoloryswiata.pl

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Grand Prix chóru Cantabile na Powiatowym Przeglądzie...

Żywa lekcja historii w SP w Potęgowie

Uroczyste świętowanie Dnia Kobiet w Żochowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łupawie ratują dzieci na...

III Turniej XIII Edycji Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego

Podpisana umowa na montaż instalacji fotowoltaicznych w...