Imieniny: Olgi, Emanuela i Teodora
26 Marzec 2019

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Spotkanie dot. wsparcia niepełnosprawnych w gminie

Spotkanie dot. wsparcia niepełnosprawnych w gminie
01.05.2018

W poniedziałek 30 kwietnia w Urzędzie Gminy Potęgowo odbyło się kolejne spotkanie Wójta Gminy Potęgowo, kierownika GOPS oraz pracownika UG z Katarzyną Hebą - przedstawicielką Fundacji im. Helen Keller w Gdańsku.

Spotkanie miało na celu analizę działań Gminy Potęgowo w kontekście zapewnienia osobom niepełnosprawnym możliwości pełnego uczestniczenia w życiu społecznym i zawodowym. Bierzemy udział w monitoringu realizowanym w ramach projektu unijnego pn: „Monitoring działań jednostek administracji rządowej i samorządowej w województwie pomorskim w kontekście realizacji praw osób z niepełnosprawnościami i dostosowania do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych”, realizowanego na zlecenie MPiPS w okresie od kwietnia 2017 r. do marca 2019 r.

Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych dokonujemy analizy poszczególnych obszarów działalności Gminy pod katem dostępności do osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Efektem spotkań monitorujących będzie raport wraz z rekomendacjami do wdrożenia. Nadmienić należy, iż Gmina Potęgowo na bieżąco stara się pomagać osobom niepełnosprawnym w codziennym funkcjonowaniu, co nie oznacza, że nie ma obszarów, które wymagają podjęcia dodatkowych działań.

Jeśli widzicie lub napotykacie na terenie Gminy Potęgowo na bariery, które utrudniają niepełnosprawnym uczestniczenie w życiu społecznym, prosimy o ich zgłaszanie pracownikom Urzędu Gminy.

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Events of the day 21 marzec 2019 (czwartek)
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Szkolenie BHP – Bezpieczeństwo priorytetem pracy

Szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych –...

Gmina Potęgowo solidarna z osobami z Zespołem Downa

Panele fotowoltaiczne na kolejnych budynkach publicznych w...

W Łupawie powstaje teren rekreacyjny dla mieszkańców i...