Imieniny: Pawła, Piotra i Beaty
29 Czerwiec 2017

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Puchar Polski Nordic Walking w Potęgowie zaliczony!

18.05.2017

14 maja w niedzielę gościliśmy kilkuset zawodników oraz pasjonatów, którzy wzięli udział w Pucharze Polski Nordic Walking. Była to kolejna z siedmiu imprez tej rangi w kraju.  W zawodach, organizowanych wspólnie przez Gminę Potęgowo oraz Polską Federację Nordic Walking, wzięło udział blisko 400 zawodników z całego kraju.

Podczas Pucharu Polski w Potęgowie zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: 21,1 km, 10 km oraz 5 km. Zawody Pucharu Polski w Potęgowie odbywały się na Stadionie Gminnym przy ul. Kościuszki. Uczestnicy rywalizowali ze sobą o tytuł mistrza Polski oraz punkty w klasyfikacji generalnej. Każdy zawodnik, który ukończy przynajmniej jeden etap z cyklu Pucharu Polski, będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagrody specjalnej – samochodu marki Suzuki Swift, ufundowanego przez Santander Consumer Bank – partnera Pucharu Polski. Po ukończeniu zawodów, każdy uczestnik mógł wygrawerować sobie swój czas na pamiątkowym medalu. Gratulujemy wszystkim sportowego ducha walki. Niezmiernie cieszymy się z sukcesów reprezentantów Gminy Potęgowo podczas Pucharu Polski Nordic Walking: Pani Tamary Kaśnickiej, która zwyciężyła  w kategorii 30-39 lat na 5 km oraz Bartosza Mroczka, który zajął II miejsce  na dystansie 5 km w kategorii M- Dzieci.

W trakcie trwania tegorocznej imprezy, wszyscy goście mogli skosztować lokalnych specjałów w przygotowanych stoiskach gastronomicznych i punktach handlowych. Dzieci mogły skorzystać z bezpłatnej zabawy na dmuchańcach, nieodpłatnego malowania twarzy, wziąć udział w biegu z kijkami na dystansie 200 m, w warsztatach artystycznych oraz kąciku "Małego artysty". Całemu wydarzeniu towarzyszyły pokazy i występy artystyczne solistów i zespołów z Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie. Na scenie wszystkich gości muzycznie powitała Nikola Kędra, następnie zaprezentowały się zespoły "Mleczaki" z GOK i "Biedronki" z SP w Potęgowie, przygotowane przez panią Basię Krasnoborską,  grupy taneczne  pod kierunkiem pani Małgosi Węgrzyn - Kucharek oraz soliści Karolina Oszmaniec, Patrycja Pikuła i Piotr Fitowski, uczestnicy zajęć w GOK pod kierunkiem pana Daniela Spoczyńskiego.

Tegoroczny Puchar Polski Nordic Walking był kolejnym wydarzeniem promującym tę dyscyplinę sportową w Gminie Potęgowo. W 2006r. rekord świata w 12-godzinnym marszu Nordic Walking został ustanowiony przez Andrzeja Olecha i Bogusława Trzasko na ścieżce historyczno – rekreacyjnej: "Szlakiem dziedzictwa kulturowego Gminy Potęgowo". Obecnie w całej Polsce ponad 3 mln osób trenuje zawodowo i rekreacyjnie Nordic Walking.

 Impreza odbyła się dzięki wsparciu sponsorów: firmie Agro East Europe w Łupawie oraz firmie Baltic Sea Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w przygotowania Pucharu Nordic Walking w Potęgowie. Pracownicy Urzędu Gminy Potęgowo, a także pracownicy Zakładu Usług Publicznych w Potęgowie zadbali o profesjonalne przygotowanie trasy. Serdeczne podziękowania składamy: Strażakom OSP w Potęgowie i Łupawie, Policjantom z Posterunku Policji w Potęgowie, którzy zadbali o logistykę i profesjonalne zabezpieczenie zawodów; oraz Panom Zenonowi Mikołajczykowi, Michałowi Mikołajczykowi, braciom Różańskim za pomoc i współpracę przy organizacji. Dziękujemy wolontariuszom, którzy przez cały dzień Pucharu czuwali "na trasie", młodzieży i pracownikom ZS w Potęgowie i Łupawie za pomoc w licznych przygotowaniach. "Klubowi Seniora", członkiniom zespołów "Potęgowianki" i "Wiśta Wio", pracownikom i podopiecznym ŚDS w Potęgowie, Pani Kamili Ramult, Pani Agnieszce Nowickiej oraz wszystkim mieszkankom Gminy Potęgowo, za upieczenie przepysznych słodkości, którymi mogliśmy poczęstować wszystkich przybyłych. Dziękujemy Pani Izabeli Kumpiń, która w ramach przygotowań do Pucharu Polski, od marca w każdy wtorek, prowadziła bezpłatne treningi Nordic Walking dla wszystkich chętnych. Zajęcia odbywały się w ramach Centrum Sportu – Akademii Nordic Walking, której patronuje Justyna Kowalczyk.  

Dziękujemy wszystkim Gościom Specjalnym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością oraz wszystkim przybyłym za udział i obecność. Tegoroczny Puchar Polski Nordic Walking w Potęgowie zgromadził wielu mieszkańców Gminy Potęgowo, przedstawicieli mieszańców Ziemi Lęborskiej i Słupskiej, a piękna słoneczna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji, miłej rodzinnej zabawie i biesiadowaniu w plenerze.

Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin wyraża swoje zadowolenie z przebiegu imprezy. Usłyszał od gości bardzo dużo miłych słów. Wójt uważa to wydarzenie sportowe za wielki sukces organizacyjny zarówno naszej Gminy, jak i Polskiej Federacji Nordic Walking z Olgierdem Bojke na czele.

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 czerwiec 2017 (czwartek)
Events of the day 2 czerwiec 2017 (piątek)
Events of the day 3 czerwiec 2017 (sobota)
Events of the day 4 czerwiec 2017 (niedziela)
5
6
Events of the day 7 czerwiec 2017 (środa)
8
9
10
11
12
13
14
Events of the day 15 czerwiec 2017 (czwartek)
  • Event of the day 15 czerwiec 2017 (czwartek): Boże Ciało
16
17
18
19
20
Events of the day 21 czerwiec 2017 (środa)
Events of the day 22 czerwiec 2017 (czwartek)
Events of the day 23 czerwiec 2017 (piątek)
  • Event of the day 23 czerwiec 2017 (piątek): Dzień Ojca
24
25
26
27
28
29
Events of the day 30 czerwiec 2017 (piątek)

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie

Strażacy świętowali siedemdziesiątkę

Ostatni dzwonek – czyli zakończenie roku szkolnego 2016/...

Zakup alkomatu dla Policji w Potęgowie

Zakończono realizację nowych lokali socjalnych w Potęgowie

Dzień Sąsiada w ŚDS w Potęgowie

Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu „...