Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Ponad 260 uczestników VII Rodzinnego Biegu Po Zdrowie w Potęgowie

02.06.2019

31 maja 2019 r. w ramach Dnia Dziecka i obchodów Dni Gminy Potęgowo pobiegliśmy w VII Rodzinnym Biegu Po Zdrowie na bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej w Potęgowie. W tym roku udało się pobić rekord frekwencji – w biegu wystartowało ponad 260 osób!

Najbardziej liczne kategorie, to Przedszkolaki (60 m), klasy 0 (250 m), I (250 m) , II (250- 300m), III (300 m) i IV (550 m). Po nich swoje zmagania na dystansie około 550 m zaczęli dziewczęta i chłopcy z klas V, VI, VII i VIII dziewcząt. Na koniec najdłuższy dystans około 800 m pokonali chłopcy klas VIII, gimnazjum, OPEN zaproszony gość druh Paweł Kostecki (w pełnym ekwipunku strażackim).

Biegowe starty rozpoczęły się rozgrzewką przygotowaną przez dziewczęta klasy VIb ( Martynę, Klaudię i Julię ). Na mecie, na każdego uczestnika biegu, czekały pamiątkowe medale, soczek i cukierki. Po każdym starcie wręczano medale oraz dyplomy za 1, 2 i 3 miejsce w kategorii dziewczęta, chłopcy.

Wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg rozlosowano nagrody sportowe lub wejściówki na trampoliny, do parku rozrywki Dżungla, Parku Wodnego w Redzikowie .

Wszystkie medale, słodycze, napoje, nagrody sportowe zakupione zostały z funduszy UKS „Orion”, GOK Potęgowo, UKS „Feniks”, zaś bilety wstępu przekazane zostały przez Fundację Inicjatywa.

W międzyczasie dzieci mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez pracowników GOK.

Dziękuję wszystkim obecnym i startującym rodzicom, uczniom  z naszej szkoły,  SP w Łupawie i Skórowie, Panu Pawłowi Kosteckiemu oraz przybyłej na bieg młodzieży ponadgimnazjalnej! A także wszystkim, którzy pomogli mi przeprowadzić tą imprezę sportowo-rekreacyjną - Tamara Kaśnicka.