Imieniny: Marii, Gerarda i Teodora
24 Wrzesień 2018

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Nowy plac zabaw i scena letnia w Potęgowie

Nowy plac zabaw i scena letnia w Potęgowie
04.09.2018

4 września odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw przy Przedszkolu w Potęgowie, stworzonego w ramach projektu „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w infrastrukturę rekreacyjną przy Przedszkolu w Potęgowie”  oraz sceny letniej wraz z altaną przy Szkole Podstawowej w Potęgowie w ramach projektu „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w infrastrukturę rekreacyjną przy Zespole Szkół w Potęgowie”.

Całkowity koszt na realizację zadań przy Przedszkolu w Potęgowie wyniósł 222.261,00 zł, z czego Gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 143.662,00 zł z budżetu Stowarzyszenia Partnerstwo Dorzecze Słupi przeznaczonego na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Inwestycja przy Szkole Podstawowej kosztowała 62.730 zł.  Dofinansowanie w kwocie 37.242,00 zł Gmina pozyskała z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi w ramach podziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” –LEADER.

Projekt zagospodarowania terenu przy Przedszkolu w Potęgowie obejmował budowę placu zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj. budową ogrodzenia, bramy oraz furtek. W ramach zadania zamontowane zostały urządzenia zabawowe w tym m.in. huśtawki, bujaki, pomost rurowy, lokomotywa z wagonikiem, piaskownica czy zjeżdżalnie. Dzięki środkom zewnętrznym  wybudowano nowe chodniki oraz miejsca postojowe,  zamontowano stojaki na rowery oraz ławki parkowe.

Pozyskane dofinansowanie wzbogaciło Szkołę Podstawową w Potęgowie o  scenę letnią z konstrukcji drewnianej, altanę oraz siłownię plenerową. Dodatkowo utwardzono plac pod scenę oraz nawierzchnię pod elementy.  Wybudowana scena letnia  wraz z altaną będzie wykorzystana przez zespoły artystyczne do odbywania prób i występów na świeżym powietrzu.

Mamy nadzieję, że  wybudowane inwestycje  będą służyć dzieciom i młodzieży z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Potęgowie. Nadmieniamy również, iż tereny rekreacyjne w dniach wolnych od zajęć i godzinach popołudniowych są ogólnodostępne dla mieszkańców Gminy Potęgowo, niezależnie od wieku.

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Events of the day 23 Wrzesień 2018 (niedziela)
24
25
26
27
28
29
Events of the day 30 Wrzesień 2018 (niedziela)

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie

Odbiór kompleksu sportowego przy SP w Potęgowie

ŚDS Potęgowo na X Miniolimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w...

Wymiana polsko-ukraińska „Pomosty” - wycieczka do Żytomierza

Strażacy ochotnicy zachęcali do oddawania krwi w Potęgowie

Potęgowski Bieg Dar Serca dla potrzebującej mieszkanki gminy

Rusza przebudowa drogi w Warciminie - etap II