Imieniny: Jerzego, Tymona i Konrada
19 Kwiecień 2019

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Nowy plac zabaw i scena letnia w Potęgowie

Nowy plac zabaw i scena letnia w Potęgowie
04.09.2018

4 września odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw przy Przedszkolu w Potęgowie, stworzonego w ramach projektu „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w infrastrukturę rekreacyjną przy Przedszkolu w Potęgowie”  oraz sceny letniej wraz z altaną przy Szkole Podstawowej w Potęgowie w ramach projektu „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w infrastrukturę rekreacyjną przy Zespole Szkół w Potęgowie”.

Całkowity koszt na realizację zadań przy Przedszkolu w Potęgowie wyniósł 222.261,00 zł, z czego Gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 143.662,00 zł z budżetu Stowarzyszenia Partnerstwo Dorzecze Słupi przeznaczonego na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Inwestycja przy Szkole Podstawowej kosztowała 62.730 zł.  Dofinansowanie w kwocie 37.242,00 zł Gmina pozyskała z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi w ramach podziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” –LEADER.

Projekt zagospodarowania terenu przy Przedszkolu w Potęgowie obejmował budowę placu zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj. budową ogrodzenia, bramy oraz furtek. W ramach zadania zamontowane zostały urządzenia zabawowe w tym m.in. huśtawki, bujaki, pomost rurowy, lokomotywa z wagonikiem, piaskownica czy zjeżdżalnie. Dzięki środkom zewnętrznym  wybudowano nowe chodniki oraz miejsca postojowe,  zamontowano stojaki na rowery oraz ławki parkowe.

Pozyskane dofinansowanie wzbogaciło Szkołę Podstawową w Potęgowie o  scenę letnią z konstrukcji drewnianej, altanę oraz siłownię plenerową. Dodatkowo utwardzono plac pod scenę oraz nawierzchnię pod elementy.  Wybudowana scena letnia  wraz z altaną będzie wykorzystana przez zespoły artystyczne do odbywania prób i występów na świeżym powietrzu.

Mamy nadzieję, że  wybudowane inwestycje  będą służyć dzieciom i młodzieży z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Potęgowie. Nadmieniamy również, iż tereny rekreacyjne w dniach wolnych od zajęć i godzinach popołudniowych są ogólnodostępne dla mieszkańców Gminy Potęgowo, niezależnie od wieku.

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Events of the day 24 kwiecień 2019 (środa)
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie

Wznowiono roboty związane z budową sieci kanalizacji...

Wizyta parlamentarzystów w Potęgowie

Wyniki końcowe XIII edycji Międzyszkolnej Ligi Tenisa...

V Powiatowy Konkurs Recytatorski z Języka Kaszubskiego w...

Sukces drużyny SP Potęgowo podczas E-sportowych Mistrzostw...

Międzynarodowy Dzień Teatru w Szkole Podstawowej w Potęgowie