Imieniny: Bogusława, Elżbiety i Krzysztofa
23 Wrzesień 2018

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Jubileusz 15-lecia "Wiśta Wio" już 7 października

06.10.2017

W lutym 2001 roku przy Szkole Podstawowej w Skórowie powstał żeński zespół wokalny. Początki działalności „Wiśta Wio!” nie należały do najłatwiejszych. Obowiązki domowe, zawodowe i praca społeczna pań nie zawsze chciały „chodzić parami”. Brak doświadczenia estradowego, umiejętności wokalnych i wszechobecna trema często spędzały sen z oczu raczkującym pieśniarkom. Podczas pracowitych prób i licznych występów na estradach gminy, powiatu, województwa, kraju i za granicą zespół wypracował charakter swojego brzmienia. W bogatym repertuarze grupy znalazły się utwory ludowe, biesiadne, popularne, pieśni patriotyczne i religijne.

W gronie wykonawczyń pojawiały się mieszkanki Skórowa, Nowego Skórowa, Potęgowa, Głuszynka i Warcimina, reprezentujące różne środowiska zawodowe i społeczne. Połączyła je pasja śpiewania i kultywowania ginących tradycji wiejskich. Obecnie w grupie śpiewają: Mariola Medyńska, Anna Stukan, Katarzyna Puchacz, Natalia Pikuła, Joanna Basiak, Sabina Modrzejewska, Barbara Krasnoborska, Agata Malinowska, Zuzanna Malek i Izabela Zielińska – instruktor zespołu. Swoją aktywnością mają nadzieję przekazywać ideę przyjaźni i zawsze konstruktywnej współpracy.

Zespół opracował i nagrał najpiękniejsze kolędy, a także składankę utworów ludowych i popularnych. Wielokrotnie zdobywał nagrody i podziękowania za swoją pracę, świadczące o celowości swego istnienia. Wychował pokolenie następców uprawiających działalność kulturalną. Współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Potęgowie – uświetnia gminne uroczystości, reprezentuje gminę, włącza się w akcje kulturalne. W końcu stale ma wpływ na życie osobiste członkiń, które po latach tworzą grupę przyjaciół, a ich stosunki wybiegają daleko poza działalność kulturalną.

Wieloletnia działalność „Wiśta Wio!” umożliwiła zasmakowanie pracy artystycznej i realizowanie pasji wielu innym mieszkankom naszej Gminy, a każda z nich wniosła i pozostawiła cząstkę siebie…  Dziękujemy za pracę w zespole Krystynie Kowalskiej, Grażynie Różańskiej, Dorocie Pikuła, Agnieszce Fir, Edycie Kleba, Iwonie Kempińskiej, Anetcie Boryła, Elżbiecie Kędra i Joannie Szycko.

Oprac.: Izabela Zielińska.

Benefis "Wiśta Wio" - 7.10.2017, godz. 18, Gminne Centrum Kultury w Potęgowie! Serdecznie zapraszamy!

 

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Events of the day 23 Wrzesień 2018 (niedziela)
24
25
26
27
28
29
Events of the day 30 Wrzesień 2018 (niedziela)

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie

Odbiór kompleksu sportowego przy SP w Potęgowie

ŚDS Potęgowo na X Miniolimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w...

Wymiana polsko-ukraińska „Pomosty” - wycieczka do Żytomierza

Strażacy ochotnicy zachęcali do oddawania krwi w Potęgowie

Potęgowski Bieg Dar Serca dla potrzebującej mieszkanki gminy

Rusza przebudowa drogi w Warciminie - etap II