Imieniny: Sylwii, Julianny i Gerwazego
19 Czerwiec 2018

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Jubileusz 15-lecia "Wiśta Wio" już 7 października

06.10.2017

W lutym 2001 roku przy Szkole Podstawowej w Skórowie powstał żeński zespół wokalny. Początki działalności „Wiśta Wio!” nie należały do najłatwiejszych. Obowiązki domowe, zawodowe i praca społeczna pań nie zawsze chciały „chodzić parami”. Brak doświadczenia estradowego, umiejętności wokalnych i wszechobecna trema często spędzały sen z oczu raczkującym pieśniarkom. Podczas pracowitych prób i licznych występów na estradach gminy, powiatu, województwa, kraju i za granicą zespół wypracował charakter swojego brzmienia. W bogatym repertuarze grupy znalazły się utwory ludowe, biesiadne, popularne, pieśni patriotyczne i religijne.

W gronie wykonawczyń pojawiały się mieszkanki Skórowa, Nowego Skórowa, Potęgowa, Głuszynka i Warcimina, reprezentujące różne środowiska zawodowe i społeczne. Połączyła je pasja śpiewania i kultywowania ginących tradycji wiejskich. Obecnie w grupie śpiewają: Mariola Medyńska, Anna Stukan, Katarzyna Puchacz, Natalia Pikuła, Joanna Basiak, Sabina Modrzejewska, Barbara Krasnoborska, Agata Malinowska, Zuzanna Malek i Izabela Zielińska – instruktor zespołu. Swoją aktywnością mają nadzieję przekazywać ideę przyjaźni i zawsze konstruktywnej współpracy.

Zespół opracował i nagrał najpiękniejsze kolędy, a także składankę utworów ludowych i popularnych. Wielokrotnie zdobywał nagrody i podziękowania za swoją pracę, świadczące o celowości swego istnienia. Wychował pokolenie następców uprawiających działalność kulturalną. Współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Potęgowie – uświetnia gminne uroczystości, reprezentuje gminę, włącza się w akcje kulturalne. W końcu stale ma wpływ na życie osobiste członkiń, które po latach tworzą grupę przyjaciół, a ich stosunki wybiegają daleko poza działalność kulturalną.

Wieloletnia działalność „Wiśta Wio!” umożliwiła zasmakowanie pracy artystycznej i realizowanie pasji wielu innym mieszkankom naszej Gminy, a każda z nich wniosła i pozostawiła cząstkę siebie…  Dziękujemy za pracę w zespole Krystynie Kowalskiej, Grażynie Różańskiej, Dorocie Pikuła, Agnieszce Fir, Edycie Kleba, Iwonie Kempińskiej, Anetcie Boryła, Elżbiecie Kędra i Joannie Szycko.

Oprac.: Izabela Zielińska.

Benefis "Wiśta Wio" - 7.10.2017, godz. 18, Gminne Centrum Kultury w Potęgowie! Serdecznie zapraszamy!

 

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 czerwiec 2018 (piątek)
Events of the day 2 czerwiec 2018 (sobota)
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Events of the day 21 czerwiec 2018 (czwartek)
22
Events of the day 23 czerwiec 2018 (sobota)
  • Event of the day 23 czerwiec 2018 (sobota): Dzień Ojca
24
25
26
27
Events of the day 28 czerwiec 2018 (czwartek)
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie