Imieniny: Małgorzaty, Marty i Wiktora
22 luty 2019

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

I sesja Rady Gminy Potęgowo VIII kadencji - relacja

21.11.2018

W dniu 20 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta I sesja Rady Gminy Potęgowo VIII kadencji, sesja inauguracyjna, o szczególnym znaczeniu. Sesję, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, otworzyła radna seniorka – pani Maria Krymska.

Skład obecnej Rady Gminy Przedstawia się następująco: Brzeski Zenon, Czerwiński Bogusław, Grzecza Maciej, Krymska Maria, Maksymowski Dominik, Małecki Rafał, Mazur Teresa, Mikołajczyk Andrzej, Słomińska Anetta, Spławska Renata, Sudołowicz Mirosław, Szmajda Renata, Tęcza Jolanta, Zientarski Waldemar, Żurawski Teodor.  

Na sesji radni złożyli ślubowanie o następującej treści: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyści obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej Gminy i jej mieszkańców”. Po ślubowaniu przystąpiono do wyboru przewodniczącego Rady Gminy Potęgowo. Został nim Waldemar Zientarski. Na wiceprzewodniczącego radni wybrali Andrzeja Mikołajczyka.

Kolejnym punktem programu było ślubowanie Wójta Gminy Potęgowo Dawida Litwina: „Obejmując Urząd Wójta Gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi Urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg.” Radni podjęli również uchwałę w sprawie  ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Potęgowo.

Wybranym składano gratulacje. Głos zabrali również przybyli goście.

Całą uroczystość, która odbyła się w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie, uświetniły występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łupawie, związane ze obchodami święta 100-lecia odzyskania niepodległości.  

Atmosfera spotkania była bardzo podniosła.

Była to również pierwsza sesja z możliwością śledzenia relacji na żywo, za pośrednictwem strony internetowej Gminy Potęgowo (poniżej dostęp do filmu).

Zdjęcia zostały wykonane przez Piotra Szadziński

 

 

<

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Events of the day 23 luty 2019 (sobota)
Events of the day 24 luty 2019 (niedziela)
25
26
Events of the day 27 luty 2019 (środa)
28

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie

Ba karnawałowy Środowiskowych Domów Samopomcy z powiatu...

Utrzymanie czystości i porządku w Gminie

Noworoczne spotkanie choinkowe w Żochowie

Podsumowanie kadencji sołeckiej 2015 - 2018

Informacje i wsparcie dotyczące programu Czyste Powietrze