Imieniny: Henryka, Anny i Włodzimierza
15 Lipiec 2018

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

Gminne Święto Plonów w Potęgowie 2017. Podsumowanie.

07.09.2017

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się 3 września 2017 r. w  Potęgowie. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13.00 dziękczynną Mszą Św. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Potęgowie którą celebrował ks. proboszcz Waldemar Pielecki.

Podczas uroczystej Mszy Św. Starostowie Dożynek Gminnych państwo Zuzanna i Jarosław Malek przekazali na ręce proboszcza a potem wójta gminy Potęgowo Dawida Litwina tradycyjny bochenek chleba, którym w dalszej części uroczystości wspólnie podzielili się ze wszystkimi uczestnikami Dożynek. W dzieleniu dożynkowego chleba uczestniczył także przewodniczący Rady Gminy Potęgowo - Waldemar Zientarski.

Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy dożynek gminnych przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Ustki, udali się korowodem na miejsce biesiady dożynkowej. Po dotarciu do celu Wójt Gminy  przywitał wszystkich rolników, przedsiębiorców, mieszkańców i zaproszonych gości, a wśród nich m.in.: senator RP – Kazimierz Kleina, poseł na Sejm RP- Zbigniew Konwiński, starosta słupski – Zdzisław Kołodziejski, wicestarosta powiatu słupskiego – Rafał Konon czy burmistrz Lęborka – Witold Namyślak.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się muzycy z Orkiestry Dętej z Ustki. Kilka skocznych kawałków wprowadziło zebranych w miłą i przyjemną atmosferę. Następnie w szranki stanęły sołectwa, które rywalizowały o miano tego najlepszego.

Podczas uroczystości odbyły się konkursy na:

Najpiękniejszy Chleb Dożynkowy 2017 – I miejsce sołectwo Nowa Dąbrowa

Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2017 ( w kat. wieniec konwencjonalny) – I miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Potęgowie

Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2017 ( w kat. wieniec niekonwencjonalny) – I miejsce Sołectwo Nowa Dąbrowa

Ostatecznie tytuł Super Sołectwa 2017  trafił do przedstawicieli sołectwa Warcimino. Podczas tegorocznych dożynek na scenie zaprezentowały się dobrze znane zespoły: „Potęgowianki” oraz „Wiśta wio”. Gdy emocje związane z rywalizacją sołectw opadły na scenie przywitaliśmy Marcina Ziółkowskiego-Young’a, który dał prawdziwy popis wokalny prezentując repertuar największych gwiazd muzyki rozrywkowej: polskiej i zagranicznej. Ponad godzinny występ artysty spotkał się z dużym entuzjazmem zgromadzonej publiki. Po prezentacji artysty szczególnie związanego z naszą gminą przyszła kolej na kabaret. Nie byle jaki, bo bijący rekordy popularności w internecie – Kabaret Czwarta Fala. Komicy zaprezentowali szereg skeczów i gagów, które rozbawiły dożynkową publiczność. Punktem kulminacyjnym występu kabareciarzy był cover znanego utworu „Despacito”. Zanim na scenie pojawiła się kolejna gwiazda tegorocznych dożynek, swoje umiejętności tańca średniowiecznego zaprezentowali tancerze z Mikorowa. Po godzinie 20 na scenie pojawili się „The Beatlmen”. Choć Potęgowo to nie Liverpool, to przez ponad godzinę panowie wprowadzili publikę w tak fantastyczną atmosferę godną Wielkiej Brytanii lat 60. Kapela z Wrocławia dała niezapomniany koncert, który na długo utkwi w pamięci mieszkańców gminy. Muzycy obiecali, że jeszcze odwiedzą naszą gminę. Trzymamy za słowo. Ostatnim akcentem dożynek gminnych był pokaz ognia w wykonaniu Febris. Ogniste języki, pochodnie, energetyczna muzyka i taniec stworzyły niesamowity pokaz pełen pasji i mistyki.

Organizacja Gminnego Święta Plonów wymaga olbrzymiego nakładu pracy wielu ludzi, firm czy instytucji. Z tego miejsca serdeczne podziękowania należą się Starostom dożynek Państwu Zuzannie i Jarosławowi Malek. Firmie „Claas” z siedzibą w Nowej Dąbrowie za udostępnienie sprzętu. Sponsorom nagród tegorocznych dożynek: Jerzy Olszewski, Gospodarstwo Rolne - Michał Mikołajczyk, firma "Ulenberg" Państwo Sylwia i Mirosław Ulenberg, firma Agrochembud - Mieczysław Szulga i Jarosław Celban, firma "PAJA"- Janina i Piotr Janusiewicz, Mikołajczyk & Wielgus Transport Spedycja , RÓŻA Trans - Bracia Różańscy. Serdeczne podziękowania za pomoc i życzliwość w organizacji dożynek: uczestnikom CIS pod kierunkiem Elżbiety Kędry za pomoc w pracach porządkowych, Państwu  Paduchom, Państwu Jabłońskim,  panu Tomaszowi i Piotrowi  Różańskim, Państwu Pogońskim z Darżyna, Panu Zbigniewowi Orzechowskiemu. Szczere podziękowania także dla sołectw i osób biorących udział w konkursach dożynkowych oraz jury oceniającym, zespołom, solistom, akustykom,  pracownikom oraz stażystom GOK oraz strażakom z OSP Potęgowo a także wszystkim, którzy mimo kiepskiej aury pojawili się na tej pięknej, gminnej uroczystości.

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Events of the day 18 lipiec 2018 (środa)
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie

Sołecki Piknik Rodzinny w Żochowie

Zagospodarowanie parku w Skórowie – umowy podpisane

Goście z Ukrainy w SP w Potęgowie

Radni udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Potęgowo –...

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w Potęgowie

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Gminie Potęgowo