Imieniny: Magdaleny, Mileny i Józefa
22 Lipiec 2019

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Dla Niepodległej w Gminie Potęgowo

07.11.2018

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości - w tym roku tym bardziej wyjątkowe, ponieważ świętujemy 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

9 listopada o godzinie 11:00 w sali GCK w Potęgowie odbędzie się uroczysty apel z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 11:11 uczniowie z Szkoły Podstawowej w Potęgowie odśpiewają cztery zwrotki hymnu "Mazurka Dąbrowskiego". Będzie to akcja ogólnopolska "Dzień dla Niepodległej", w której uczestniczą szkoły z całego kraju. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu serdecznie zapraszamy!

Także w piątek 9 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie o godz. 17:00 odbędzie się uroczysta wieczornica pt. "100 artystów na 100 lecie odzyskania niepodległości". W programie występy dzieci ze szkół podstawowych ze Skórowa, Łupawy i Potęgowa oraz wystawa Tomasza Kluski - "Wojsko Polskie w falerystyce".

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Skórowie rozpoczną się 9 listopada o godz. 11:11 odśpiewaniem czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego" - jest to ogólnopolska akcja "Dzień dla Niepodległej", w której szkoła zadeklarowała udział. Kolejnym punktem programu będzie przedstawienie historyczno - patriotyczne przygotowane pod kierunkiem Moniki Wódkiewicz i Izabeli Zielińskiej.

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łupawie

8 listopada o godz. 10:30 - uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziały zerowe wspólnie odśpiewają hymn narodowy oraz odbędzie się przemarsz przez Łupawę z flagami Polski.

9 listopada o godz. 9:00 - odbędzie się uroczysta akademia dla uczniów całej szkoły. Szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym Ministra Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży – Dzień dla Niepodległej – Rekord dla Niepodległej.  Wspólnie po zakończonej Akademii z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność szkolna odśpiewa 4-zwrotkowy hymn narodowy. Montaż słowno-muzyczny będzie również przedstawiany tego samego dnia dla mieszkańców Gminy Potęgowo w sali GOK podczas wieczornicy.

11 listopada godz. 12:30 - społeczność szkolna oraz grono pedagogiczne uczestniczyć będzie w uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Łupawie podczas której, poświęcony zostanie nowy sztandar Szkoły Podstawowej w Łupawie.

14 listopada - narodowe czytanie książek o tematyce patriotycznej dla klas VII i VIII SP

Społeczność szkolna  przez cały wrzesień, październik i listopad organizowała wydarzenia związane z  100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę: akcja „Wszystkie flagi na pokład”, gra terenowa ”Śladami Niepodległej”, Łupawski Piknik Rowerowy „Sto rowerów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”,  gminny konkurs recytatorski i plastyczny „Historia Niepodległej słowem malowana”, wycieczka do Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wycieczka była ściśle związana z projektem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, równość, niepodległość” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowanie wystawy z okresu II wojny światowej oraz okresu międzywojennego, szkolny konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa dla Polski” oraz  „Portrety sławnych Polaków”, konkurs fotograficzny: „Krajobrazy Polski”

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Gmina Potęgowo nagrodzona za działania senioralne....

Rozpoczęto przebudowę drogi powiatowej Grąbkowo - Runowo

Partnerstwo Gminy Potęgowo z Miastem i Gminą Radków

X sesja Rady Gminy Potęgowo. Absolutorium dla Wójta

Wyjazd uczniów SP w Potęgowie do Karlskrony

Biegi podczas XV Festynu Rodzinnego w Łupawie