Imieniny: Alberta, Artura i Leopolda
15 Listopad 2018

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Dla Niepodległej w Gminie Potęgowo

07.11.2018

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości - w tym roku tym bardziej wyjątkowe, ponieważ świętujemy 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

9 listopada o godzinie 11:00 w sali GCK w Potęgowie odbędzie się uroczysty apel z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 11:11 uczniowie z Szkoły Podstawowej w Potęgowie odśpiewają cztery zwrotki hymnu "Mazurka Dąbrowskiego". Będzie to akcja ogólnopolska "Dzień dla Niepodległej", w której uczestniczą szkoły z całego kraju. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu serdecznie zapraszamy!

Także w piątek 9 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie o godz. 17:00 odbędzie się uroczysta wieczornica pt. "100 artystów na 100 lecie odzyskania niepodległości". W programie występy dzieci ze szkół podstawowych ze Skórowa, Łupawy i Potęgowa oraz wystawa Tomasza Kluski - "Wojsko Polskie w falerystyce".

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Skórowie rozpoczną się 9 listopada o godz. 11:11 odśpiewaniem czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego" - jest to ogólnopolska akcja "Dzień dla Niepodległej", w której szkoła zadeklarowała udział. Kolejnym punktem programu będzie przedstawienie historyczno - patriotyczne przygotowane pod kierunkiem Moniki Wódkiewicz i Izabeli Zielińskiej.

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łupawie

8 listopada o godz. 10:30 - uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziały zerowe wspólnie odśpiewają hymn narodowy oraz odbędzie się przemarsz przez Łupawę z flagami Polski.

9 listopada o godz. 9:00 - odbędzie się uroczysta akademia dla uczniów całej szkoły. Szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym Ministra Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży – Dzień dla Niepodległej – Rekord dla Niepodległej.  Wspólnie po zakończonej Akademii z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność szkolna odśpiewa 4-zwrotkowy hymn narodowy. Montaż słowno-muzyczny będzie również przedstawiany tego samego dnia dla mieszkańców Gminy Potęgowo w sali GOK podczas wieczornicy.

11 listopada godz. 12:30 - społeczność szkolna oraz grono pedagogiczne uczestniczyć będzie w uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Łupawie podczas której, poświęcony zostanie nowy sztandar Szkoły Podstawowej w Łupawie.

14 listopada - narodowe czytanie książek o tematyce patriotycznej dla klas VII i VIII SP

Społeczność szkolna  przez cały wrzesień, październik i listopad organizowała wydarzenia związane z  100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę: akcja „Wszystkie flagi na pokład”, gra terenowa ”Śladami Niepodległej”, Łupawski Piknik Rowerowy „Sto rowerów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”,  gminny konkurs recytatorski i plastyczny „Historia Niepodległej słowem malowana”, wycieczka do Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wycieczka była ściśle związana z projektem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, równość, niepodległość” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowanie wystawy z okresu II wojny światowej oraz okresu międzywojennego, szkolny konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa dla Polski” oraz  „Portrety sławnych Polaków”, konkurs fotograficzny: „Krajobrazy Polski”

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Listopad 2018 (czwartek)
2
3
4
5
6
7
Events of the day 8 Listopad 2018 (czwartek)
9
10
Events of the day 11 Listopad 2018 (niedziela)
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Events of the day 29 Listopad 2018 (czwartek)
30

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie

Ostatnia sesja Rady Gminy kadencji 2014-2018

Wycieczka uczniów SP Potęgowo do Centrum Nauki "...

Gang Słodziaków w bibliotece SP w Potęgowie

Skórowo odzyskuje swój historyczny blask

Droga gminna w Warciminie - zakończony II etap przebudowy

Dotacja na remont zabytkowego kościoła w Skórowie