Imieniny: Elżbiety, Marka i Pauli
18 Czerwiec 2018

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Zmiana języka strony

Pokażwybór języka

2 Festiwal Zespolow Folklorystycznych Słupsk

05.06.2018

II Festiwal Pieśni Patriotycznych i Wojskowych

 Zapraszamy do udziału w II Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych, który jest elementem większej, dwudniowej imprezy pn. V „Kaziuki” nad Słupią „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”, organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Grodna w Słupsku oraz Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego w ośrodku „Leśny Kot” w Słupsku w dniach 9-10.06.2018 r. Impreza będzie przebiegać pod hasłem „Dumni z Polski”.

Festiwal pieśni patriotycznych i wojskowych odbędzie się 9.06. 2018 r. i  ma na celu: propagowanie wspaniałej tradycji chóralnej i muzycznej narodu polskiego; popularyzację pieśni patriotycznych i wojskowych; konfrontację osiągnięć artystycznych oraz stworzenie zespołom platformy do wymiany doświadczeń. Impreza skierowana jest do zespołów wokalnych i chórów. Początek o godz. 12:00. 

Z kolei 10.06.2018 roku również w „Leśnym Kocie” zorganizowany zostanie Festiwal „Krasnoludków” Ziemi Słupskiej. Dzieci zaprezentują się w repertuarze patriotycznym, wojskowym i dowolnym. Początek o godz. 12:00.  Natomiast przez dwa dni 9 i 10 czerwca br., w miejscu  festiwali, już od godz. 10:00 funkcjonować będzie Jarmark Wileński, podczas którego serwowane będą: czarny chleb, solona słonina, sery, wędliny, kwas chlebowy i miody. Serdecznie zapraszamy.  Wstęp wolny.

Całość odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Słupskiego i Prezydenta Miasta Słupska.

 CER

 II Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2018

 Tegoroczne, czerwcowe  spotkanie z folklorem w Słupsku przebiegać będzie  pod hasłem „Dumni z Polski”. Zorganizowane zostanie 17.06.2018 r. w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Początek o godz. 11:30.  Imprezę poprzedzi msza święta w intencji twórców ludowych w kościele Mariackim w Słupsku o godz. 10:00.  Następnie barwny korowód przemaszeruje ulicami Słupska do Parku Kultury i Wypoczynku prowadzony przez Ustecką Orkiestrę Dętą.

Celem przedsięwzięcia jest kultywowanie i upowszechnianie dorobku niematerialnego dziedzictwa kulturowego polskiej wsi; propagowanie tradycji ludowych i folkloru;  prezentacja piękna zawartego w śpiewie, tańcu i muzyce ludowej; ocena dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych; a także wymiana doświadczeń.

W tym roku promowana  będziemy także kultura rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, a także przybyłych tam osadników. Grupa rekonstrukcyjna Huu-Ska Luta zaprezentuje kulturę Indian Ameryki Północnej. Odbędzie się to w scenografii wioski indiańskiej złożonej z czterech namiotów Tipi. Przygotowana zostanie wystawa prezentująca rękodzieło indiańskie. Oprawę i klimat spotkania uzupełnią śpiewy, tańce, zabawy przy oryginalnej muzyce Indian Ameryki Północnej. Przewidziano także strzelanie z łuku, dmuchawki i winchestera (wiatrówka).

 

W festiwalu wezmą udział zespoły prezentujące: stroje ludowe, muzykę, taniec i śpiew. Pojawią się marynarze z amerykańskiej bazy wojskowej z podsłupskiego Redzikowa, z którymi wspólnie będziemy świętować 100-lecie odzyskania niepodległości.  Wydarzeniu towarzyszyć będą; kiermasz kół gospodyń wiejskich, pokaz rękodzielników, wystawy, warsztaty rzeźbiarstwa itp. Całość zamknie koncert zespołu country Honky Tonk Brothers. W trakcie imprezy, wśród jej uczestników, kolportowane będą gadżety związane z akcję „Dumni z Polski”: flagi, balony, naklejki, gry planszowe itp.

Festiwal odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Słupskiego i Prezydenta Miasta Słupska. Impreza otrzymała dofinansowanie z Programu Grantowego Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki  w Polsce.

 CER

 

Kalendarz wydarzeń

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 czerwiec 2018 (piątek)
Events of the day 2 czerwiec 2018 (sobota)
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Events of the day 21 czerwiec 2018 (czwartek)
22
Events of the day 23 czerwiec 2018 (sobota)
  • Event of the day 23 czerwiec 2018 (sobota): Dzień Ojca
24
25
26
27
Events of the day 28 czerwiec 2018 (czwartek)
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnio dodane galerie