Name-day: Daniela, Bohdana and Julii
10 December 2019

Biuletyn Informacji Publicznej

    Facebook

Projekt „Z książką na start” w Gminnej Bibliotece Publicznej

22.07.2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Potęgowie i Filia w Łupawie biorą udział w projekcie „Z książką na start” – promującym czytelnictwo wśród najmłodszych.

Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzenia GBP w Potęgowie i Filii w Łupawie, gdzie Mały Czytelnik, otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Biblioteczny oraz książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań – w prezencie. Na dobry start!

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 0-6 lat, przy czym mogą wziąć w nim udział zarówno NOWI czytelnicy, jak i Ci, którzy mają już swoją kartę biblioteczną. Każde dziecko w wieku 0-6 lat, które odwiedzi bibliotekę i wypożyczy co najmniej jedną książkę, otrzyma Pakiet Startowy, czyli Paszport Małego Czytelnika i książkę w prezencie.

Aby otrzymać Pakiet Startowy dziecko musi mieć założoną kartę biblioteczną oraz wypożyczyć minimum jedną książkę z księgozbioru dziecięcego. Książkę w Pakiecie Startowym dostaje w prezencie – na zawsze i nie musi jej oddawać.

Za każde odwiedziny i wypożyczenie co najmniej jednej książki dziecko otrzymuje pieczątkę w Paszporcie Małego Czytelnika. Za 10 pieczątek Mały Czytelnik otrzymuje Dyplom Małego Czytelnika, za 20 pieczątek Dyplom Starszego Czytelnika, za 30 pieczątek Dyplom Super Czytelnika.

​Z KSIĄŻKĄ NA START jest projektem realizowanym przez Fundację Metropolia Dzieci, a partnerami jest ponad 200 bibliotek publicznych z województw pomorskiego i mazowieckiego, w tym z Warszawy. Patronat honorowy nad projektem objęli: ​Instytut Książki, Biblioteka Narodowa oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Projekt rozpoczął się w marcu 2016 roku (we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku)  i sukcesywnie dołączają do niego kolejne biblioteki.  W ciągu 3 lat trwania projektu swoją przygodę z biblioteką rozpoczęło już ponad 20 000 najmłodszych mieszkańców regionu. W niektórych placówkach liczba najmłodszych czytelników wzrosła o 600%. 

Kalendarz wydarzeń

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.

Ostatnio dodane galerie

Kiermasz świąteczny w potęgowskiej podstawówce

Tenisistki z Łupawy w finale wojewódzkim

I miejsce w powiecie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

W Gminie Potęgowo już świątecznie!

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Potęgowie

Wielkie zaopatrzenie Akademii Przedszkolaka w Gminie...